Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 22. September 2021

Dnes má meniny Móric
Zajtra má meniny Zdenka

Kde nás najdete


ZELENÁ ŠKOLA NA VEĽTRHU CVIČNÝCH FIRIEM 2016
Streda, 16 Marec 2016 14:50

ZELENÁ ŠKOLA NA VEĽTRHU CVIČNÝCH FIRIEM 2016

Na Spojenej škole sa dňa 2.3.2016 konal v poradí už XII. ročník Veľtrhu cvičných firiem. Na tomto veľtrhu sa  prezentovala aj Spojená Zelená škola. Prezentovali ju členovia kolégia, a to Miriam Jackaninová a Magdaléna Rodáková.

Našou úlohou však nebolo súťažiť, ale oboznámiť študentov školy ako aj širokú verejnosť s tým, že naša škola je zapojená v projekte „Zelená škola“ a že našou prioritnou témou, ktorej sa chceme venovať, je: „Zeleň a ochrana prírody“. Pripravili sme si prezentáciu, v ktorej sme každému zvedavcovi ukázali, čo sme v rámci projektu urobili, čo robíme a čo sa ešte len chystáme urobiť. Medzi aktivity, ktoré ešte len chceme uskutočniť, patria vytvorenie botanickej záhrady v škole a v jej areáli, sadenie stromov,   súťaž o najkrajšiu triedu a mnoho iných. Tak isto sme mali pripravené informačné letáky o projekte Zelená škola, o separovaní odpadu, o Zbernom dvore vo Svidníku a mnoho iných. Mnohých návštevníkov veľtrhu to skutočne zaujalo a tí si mohli  zobrať zadarmo brožúrky o Zelenej škole, o tom ako separovať. Boli tam žiaci z Ukrajiny a z Poľska, ktorí nám porozprávali, ako sa ich školy snažia chrániť  prírodu. Tento deň sa nám páčil, lebo sme zažili veľa zábavy. A aj preto, lebo sme svojou troškou pomohli presvedčiť žiakov, študentov a ostatných zúčastnených, že chrániť a zveľaďovať životné prostredie je dobrá vec. Dúfame, že to žiaci pochopili, budú sa k prírode a životnému prostrediu správať priateľskejšie.

Miriam Jackaninová, Magdaléna Rodáková

členovia kolégia Zelenej školy

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist