Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 25. Október 2021

Dnes má meniny Aurel
Zajtra má meniny Demeter

Kde nás najdete


CELOSLOVENSKÉ PRETEKY ŠTUDENTOV STREDNÝCH ŠKÔL V SPRACOVANÍ INFORMÁCIÍ NA POČÍTAČI
Streda, 16 Marec 2016 15:00

CELOSLOVENSKÉ PRETEKY ŠTUDENTOV STREDNÝCH ŠKÔL V SPRACOVANÍ  INFORMÁCIÍ  NA POČÍTAČI

V dňoch  9. a 10. marca si žiaci stredných odborných škôl z celého Slovenska zmerali svoje sily v spracovaní informácií na počítači. Bol to v poradí už 50. ročník súťaže „SIP 2016“ a konal sa v priestoroch Obchodnej akadémie v Seredi.

Súťaž  mála tri postupové kolá: školské, krajské a celoštátne kolo. Môže sa ukončiť medzinárodnou súťažou a majstrovstvami sveta. Z jednotlivých krajov po splnení limitov súťažného poriadku postúpilo 20 súťažiacich v 1. disciplíne (minimálne 345 úderov za minútu), v druhej disciplíne (minimálne 75 korektúr za 10 minút) upravovalo text 12 študentov a v tretej disciplíne si svoju zručnosť vo Wordprocessingu porovnalo 8 súťažiacich (minimálne 50 bodov za úpravu textu). Celoslovenská súťaž sa koná každý rok na inej škole, tento rok odovzdala symbolickú valašku seredská obchodná akadémia Obchodnej akadémii v Rožňave, kde sa bude konať súťaž v roku 2017.

Súťažilo sa v troch disciplínach: písanie na počítači, úprava textu na počítači a profesionálne spracovanie textu na počítači.

Cieľom súťaže je rozvoj počítačovej gramotnosti študentov stredných škôl s dôrazom na rýchlosť, presnosť písania a zručnosť úpravy textu. Je nástrojom zvyšovania kvality a atraktívnosti odborného vzdelávania.

Čas medzi ukončením súťaže a udelením ocenení súťažiacim vyplnili učitelia Obchodnej akadémie v Seredi  návštevou Múzea holokaustu, ktoré bolo nedávno otvorené.

Aj študent Spojenej školy, Centrálny 464, Svidník Patrik Hnát, žiak 4. A triedy,  nechýbal na tejto súťaži. V postupovom kľúči postúpil ako 17-ty z dvadsiatich postupujúcich pisárov na PC z celého Slovenska. A tu sa mu podaril husársky kúsok. Zabojoval, a svojim výkonom 3666 hrubých úderov a 4 chybami poskočil na 8. miesto. Všetci súťažiaci získali certifikát o účasti na majstrovstvách. Lokálny záznam TV o konaní nájdete na: https://www.youtube.com/watch?v=jDFYbr7Ttvg&feature=youtu.be


obr. č. 1 Hostia, učitelia, súťažiaci

obr. č. 2 Hostia, učitelia, súťažiaci

obr. č. 3 Patrik Hnát, SŠ, Centrálna 464, Svidník

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist