Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 25. Október 2021

Dnes má meniny Aurel
Zajtra má meniny Demeter

Kde nás najdete


MILUJEM KNIHU
Štvrtok, 17 Marec 2016 10:10

MILUJEM KNIHU

Každoročne v mesiaci marec Spojená škola organizuje rôzne literárne podujatia.  Jedným z nich bol aj kvíz Milujem knihu, ktorý bol zameraný na zábavnú formu práce knihou s cieľom podporiť u žiakov dobrý a trvalý vzťah ku  k čítaniu a poznávaniu nového.

Do tejto aktivity sa zapojili žiaci z 5.AZ, 6.BZ a 7.AZ. Súťažili proti sebe vždy  dve družstvá podľa známej televíznej hry Milujem Slovensko. Sily si zmerali v piatich kolách rôznych otázok a odpovedí. Napríklad z krátkych ukážok mali určiť  názov rozprávky alebo literárneho diela.  Svoju šikovnosť kapitáni tímov preukázali pri komentovanom opise známej knižnej postavy. Ďalšie kolo preverilo um pri riešení rébusov a a objavovaní priezvisk spisovateľov  v zašifrovaných textoch. Pohotovo reagovali aj pri  priradení spisovateľa  k jeho dielu. Na základe rôznych indícií vyhľadávali informácie  a bližšie sa zoznámili s knihou Zbojnícka mladosť.

Aj týmto zábavno-poučným kvízom sa potvrdilo, že nenásilné formy stretnutia s literatúrou zanechávajú v deťoch pozitívne dojmy a chuť siahnuť po knihe častejšie.

Mgr. Anna Lažová, koordinátor Brudňaková

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist