Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 22. September 2021

Dnes má meniny Móric
Zajtra má meniny Zdenka

Kde nás najdete


MALÝ ČITATEĽSKÝ MARATÓN
Utorok, 22 Marec 2016 15:10

MALÝ ČITATEĽSKÝ MARATÓN

„Knihy sú pre ľudí tým, čím sú pre vtákov krídla“

Naši druháci už vedia, že mesiac marec je mesiacom  knihy. Pri tejto príležitosti sme  dňa 18. marca  pripravili pre našich žiakov 2. ročníka zaujímavé aktivity.

 

Bol to „Malý čitateľský maratón“, kvíz a návšteva knižnice. Cieľom tejto aktivity bolo netradičným spôsobom  podporiť čítanie a prehĺbiť  vzťah  žiakov ku knihám.  Po úvodných pokynoch,  každý žiak prečítal v časovom  limite úryvok z knihy Rozprávky o psíčkovi a mačičke. Z tejto prečítanej časti knihy ich  čakal krátky kvíz. Podľa správnych odpovedí sme  zistili, že aj napriek rýchlemu čítaniu, žiaci textu porozumeli. V priebehu ďalšej hodiny si nakreslili k rozprávke vlastnú ilustráciu. Nakoniec si prezreli výstavku svojich obľúbených rozprávkových  kníh, ktoré  doniesli.  Naši druháci majú veľa vlastných kníh, no chodia radi  aj do knižnice.  V utorok 22.marca sme navštívili Poddukliansku knižnicu, kde si žiaci mali možnosť prezrieť výstavu  šlabikárov z celého sveta  zo zbierky  Štefana Peteja. V tejto zbierke našli nielen svoje šlabikáre, ale aj šlabikár pre nevidiacich, šlabikáre písané azbukou, ale aj také, z ktorých sa učili dokonca aj ich babky.  Naši druháci vedia, že ten, kto číta, sa nielen zdokonaľuje v čítaní, ale sa aj dozvie veľa  zaujímavých vecí. Veríme, že  i  takýmto spôsobom  prilákame  žiakov  ku pravidelnému čítaniu kníh a návštevám knižníc.

Tr. učiteľky 2.AZ a 2.BZ

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist