Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 25. Október 2021

Dnes má meniny Aurel
Zajtra má meniny Demeter

Kde nás najdete


ŠTUDENTI 3. A SA V BRATISLAVE UCHÁDZALI O OCENENIE NAJLEPŠÍ PODNIKATEĽSKÝ TALENT
Streda, 23 Marec 2016 13:38

ŠTUDENTI 3. A SA V BRATISLAVE UCHÁDZALI O OCENENIE NAJLEPŠÍ PODNIKATEĽSKÝ TALENT

Vzdelávacia organizácia JA Slovensko dňa 22. marca zorganizovala 21. ročník súťaže JA Veľtrh podnikateľských talentov 2016, ktorý sa konal v AVION Shopping Park Bratislava. Aj tento rok na ňom mohli ukázať svoj potenciál, kreativitu a inovatívnosť študenti 3. A triedy, ktorí na začiatku školského roka nabrali odvahu a vybrali si voliteľný predmet Aplikovaná ekonómia.

Založili JA Firmu STONESS a pustili sa do podnikania. Nebolo to ľahké, ale skúsenosti a zručnosti, ktoré v rámci tejto činnosti získali sú na nezaplatenie a žiadna teória im ich nedá. Všetky získané poznatky zúročili na súťaži, kde sa hrdo postavili medzi 50 študentských firiem z celého Slovenska. A že konkurencia to bola veľká, potvrdila aj porota zložená z 30 naslovovzatých odborníkov z úspešných firiem a inštitúcií pôsobiacich na Slovensku. Pri hodnotení sa zameriavala na dosiahnuté finančné výsledky, využitie marketingových nástrojov, tímovú spoluprácu či nadobudnuté podnikateľské zručnosti študentov. V osobnom kontakte so súťažiacimi sa nie len pýtali na ich prácu ale zároveň ich povzbudzovali a podelili sa s nimi so svojimi skúsenosťami s podnikaním. Pri vyhlasovaní výsledkov sme očakávali v napätí, že zaznie aj meno našej firmy ale prajne sme zatlieskali konkurencii. Predsa len boli o krôčik lepší.

Bol to náročný deň, nadviazali sme nové priateľstvá, získali nové skúsenosti a rozšírili si svoje obzory. Za to ďakujeme našej škole, pretože takéto možnosti ponúka v širokom okolí len Spojená škola vo Svidníku.

manažérsky tím JA Firmy STONESS

„Ľudia, ktorí majú na tomto svete úspech, sú ľudia, ktorí vstanú a hľadajú možnosti, ktoré potrebujú – a ak ich nenájdu, tak ich vytvoria.” – George Bernard Shaw


 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist