Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 22. September 2021

Dnes má meniny Móric
Zajtra má meniny Zdenka

Kde nás najdete


Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY
Utorok, 29 Marec 2016 12:43

Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY

Čítanie a  počúvanie rozprávok výrazne napomáha k rozvoju slovnej zásoby, k formovaniu osobnosti dieťaťa.  Deti rady čítajú rozprávky, či sú to malé alebo väčšie, nájdu v nich mnoho  zaujímavostí a tajomstiev.

 

Dôkazom toho sú piataci ZŠ, ktorí veľmi radi čítajú rozprávky, a preto sa s radosťou preniesli do ríše rozprávok na hodine venovanej Mesiacu knihy. Každý si priniesol svoju obľúbenú rozprávkovú knihu, s ktorou  sa nielen pochválil, ale aj porozprával, ktorá rozprávka ho najviac upútala a prečo. Nezabudlo sa  ani hlavné postavy rozprávok a ani na autorov, ktorí im vdýchli život. Spestrením bolo čítanie ukážok a postavu z rozprávky si mohli aj nakresliť.

Možno práve  takáto aktivita je jednou z mnohých, ktorá detskú dušu očarí, vtiahne do rozprávkového sveta, napomôže k tvorivosti a kreativite a stane sa motiváciou  k čítaniu aj v staršom veku.

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist