Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 22. September 2021

Dnes má meniny Móric
Zajtra má meniny Zdenka

Kde nás najdete


SVETOVÝ DEŇ VODY
Streda, 30 Marec 2016 07:43

SVETOVÝ DEŇ VODY

22. marec je vyhlásený Valným zhromaždením OSN za Svetový deň vody. Počas tohto „modrého dňa“ sme žiakom Spojenej školy pripravili dvojhodinový blok aktivít, ktoré poukázali na význam vody v našom živote. Venovať sa uvedenej environmentálnej téme dal podnet navyše aj fakt, že naša škola prechádza ďalším dvojročným obdobím programu ZELENÁ ŠKOLA.


Žiaci 1.stupňa ZŠ si najprv pozreli  náučné  prezentácie  o vode. Informácie, ktoré sa dozvedeli, využili v projekte VODA OKOLO NÁS. Každá trieda vytvorila obrovskú farebnú rybu, ktorej šupinky zdobili obrázky. Malí školáci vo svojich kresbách zobrazili situácie, pri ktorých vo svojom živote potrebujú vodu –  napríklad pri pití, varení, umývaní, praní, zalievaní kvetín, plávaní... Znázornili aj kolobeh vody, faunu a flóru vodného prostredia, čističku odpadových vôd. Výsledok ich snaženia môžete vidieť na  dolnej chodbe.

Žiakom 2.stupňa ZŠ bola premietnutá emotívna prezentácia „List z roku 2070“, ktorá upozornila na to, ako by vyzeral náš svet bez vody. Následne v rámci skupinovej práce tried vytvorili krásne ekoplagáty, vyzývajúce k šetreniu pitnej vody. Ôsmaci pridali aj vlastné literárne dielko.

Neplytvať vodou nadarmo, zatiaľ ju máme zadarmo.

Zdrojom  života je pre nás voda,

ukrýva ju dokonca aj naša pôda.

Každý živočích, rastlina len po vode túžia,

veď je tá pani  a všetci jej slúžia.

Naša voda  jedinečná, nič ju nenahradí,

preto si ju všetci vážme a  majme ju radi.

Aktivity počas netradičnej formy vyučovania  boli  navrhnuté takým spôsobom, aby žiakov čo v najväčšej miere zaujali, poučili, prinútili zamyslieť sa a konať inak ... lebo život bez vody nie je možný!

Ing. Ľudmila Michalovčíková, Valentina Brudňaková

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist