Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 27. Október 2021

Dnes má meniny Dobromila
Zajtra má meniny Klára

Kde nás najdete


Študentky hotelovej akadémie súťažili na Sweet Cupe 2013
Piatok, 01 Marec 2013 15:35

 

Študentky hotelovej akadémie súťažili na Sweet Cupe 2013

Študenti stredných škôl zo Slovenska, Českej republiky a Poľska súťažili dňa 27.2.2013 v Prešove na 11. ročníku Sweet cup 2013 v odboroch kuchár, cukrár a aranžér. Organizátorom súťaže bola Stredná odborná škola obchodu a služieb v Prešove.

Hotelovú akadémiu vo Svidníku na súťaži reprezentovala študentka 2.HB Veronika Kovaľová, ktorej asistovala Agáta Hupcejová, taktiež z 2.HB triedy.

Naše študentky súťažili v kategórii kuchár, kde prípravovali „Gaštanové srdiečka s pomarančovou omáčkou“. Spomínaná súťaž prebiehala „na živo“, kde úlohou všetkých súťažiacich bolo pripraviť tri porcie dezertu nielen pred zrakmi divákov, ale aj pod neustálym dohľadom členov poroty a za pozornosti moderátorky súťaže. Každý súťažiaci pri príprave svojho pokrmu musel dodržať predpísaný časový limit a použiť ako povinnú surovinu gaštanové pyré. V kategórii kuchár súťažilo celkom 15 súťažiacich z rôznych stredných škôl. Po uplynutí časového limitu sme s našim výkonom boli veľmi spokojní. Slávnostné vyhlásenie sme očakávali s napätím až do samotného záveru. Najväčšia radosť nastala, pri odovzdávaní striebornej medaily a vecnej odmeny.

Veronika a Agátka sa príprave na súťaž venovali v rámci krúžku Mladá gazdinka, ktorý sa realizuje pod záštitou CVČ Giraltovce. Okrem samotného súťaženia mali študentky možnosť získať aj veľa inšpirácií pre rozvoj svojej tvorivosti. Veríme, že získané inšpirácie naplno využijú počas praktického vyučovania a následne vo svojej budúcej profesii.

Ing. Helena Čepanová

http://www.spojenaskolask.sk/a/1.3/1.JPGhttp://www.spojenaskolask.sk/a/1.3/2.JPG

http://www.spojenaskolask.sk/a/1.3/3.JPG

 

 

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist