Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 22. September 2021

Dnes má meniny Móric
Zajtra má meniny Zdenka

Kde nás najdete


„SÚDNY PROCES “NA HODINE OBČIANSKEJ NÁUKY
Štvrtok, 31 Marec 2016 07:47

„SÚDNY PROCES “NA HODINE OBČIANSKEJ NÁUKY

Šikanovanie je akékoľvek správanie, ktorého zámerom je ublížiť, ponížiť, alebo zastrašiť človeka alebo skupinu ľudí. Zanecháva na obeti vážne dlhodobé následky.

Túto definíciu sa učia žiaci ôsmeho ročníka na občianskej náuke. A keďže šikanovanie môže napĺňať aj skutkovú podstatu trestného činu, preto sa ôsmaci ZŠ zahrali na súdny proces. Zasadol súd, kde sa páchateľovi šikanovania, vyhrážania a brutálneho správania postavila šikanovaná  osoba s obhajcom. Boli vypočuté osoby, ktoré boli priamo alebo nepriamo zainteresované do tohto trestného činu a následne vynesený rozsudok. Samozrejme, všetko vo fiktívnej rovine, ale ôsmaci sa zhostili svojej úlohy na výbornú a aj touto aktivitou odsúdili akékoľvek   šikanovanie. Takáto vyučovacia hodina môže pôsobiť preventívne a môže sprostredkovať negatívny aj pozitívny životný spôsob bez toho, aby zmenila, či nabúrala učebný plán.

Mgr. Anna Lažová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist