Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 25. Október 2021

Dnes má meniny Aurel
Zajtra má meniny Demeter

Kde nás najdete


KURZ ČOKOLÁDY
Utorok, 05 Apríl 2016 07:33

KURZ ČOKOLÁDY

2. apríla sa na Spojenej škole vo Svidníku uskutočnil kurz práce s čokoládou, ktorý absolvovali vybraní žiaci prvého a druhého ročníka hotelovej akadémie.


Kurzom ich sprevádzala cukrárka známa nielen z televíznej obrazovky, ale vďaka publikáciám a súťažiam, Mgr. Jozefína Zaukolcová, ktorá nedávno získala ocenenie sv. Gorazda od ministra školstva, Juraja Draxlera, za mimoriadne úspechy a prácu v rezorte školstva.

V teoretickej časti sa žiaci oboznámili predovšetkým s pojmom čokoláda, ako sa skladuje, aké základné druhy čokolád poznáme, ale aj s ďalšími potrebnými pojmami, ktoré  pri svojej práci využívali. Naučili sa správne temperovať čokoládu nielen vo vodnom kúpeli, či za použitia mikrovlnnej rúry, ale aj s použitím špeciálnych teplovzdušných pištolí. Študenti mali možnosť si vyrobiť vlastné pralinky z rôznych druhov čokolády (horkej, mliečnej, bielej), ganache na pralinky, čokoládové truflé, lámanú čokoládu, rôzne ozdoby z čokolády a na záver sladký čokoládový dezert s ovocím a zmrzlinou. Najzdatnejšia žiačka, ktorá pri práci s čokoládou predviedla svoju šikovnosť, Kristína Kurucová, z I. HA získala od pani Zaukolcovej jej knihu so sladkými receptami.

Veríme, že žiaci tieto svoje nové poznatky zúročia nielen počas ďalšieho štúdia na Spojenej škole, ale v pracovnom živote, na ktorý sa pripravujú.

Mgr. Eva Barvirčáková Drotárová, PhD.

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist