Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 25. Október 2021

Dnes má meniny Aurel
Zajtra má meniny Demeter

Kde nás najdete


SVETOVÝ DEŇ ZDRAVIA NA SPOJENEJ ŠKOLE VO SVIDNÍKU
Pondelok, 11 Apríl 2016 08:21

SVETOVÝ DEŇ ZDRAVIA NA SPOJENEJ ŠKOLE VO SVIDNÍKU

Pri príležitosti Svetového dňa zdravia (7.apríl) , si žiaci Hotelovej akadémie  IV.HA triedy Spojenej školy vo Svidníku, pripravili na túto tému zaujímavú prezentáciu.  Ozrejmili  čo všetko ovplyvňuje naše zdravie a aké choroby  vznikajú dôsledkom nesprávneho stravovania.


Taktiež ponúkli ochutnávku zdravých sladkostí, kde namiesto cukru použili med či iné zdravé suroviny ako orechy, kokos, ovsené vločky, proteín a pod. Žiaci ochutnali vynikajúce ovocné a zeleninové smoothie.

Svetový deň zdravia bol vyhlásený v  roku 1950 Svetovou zdravotníckou organizáciou  WHO  (World Health Day).  Tento dátum býva tradične sprevádzaný celosvetovými podujatiami sústreďujúcimi sa na každoročne vyhlasovanú tému. Témou Svetového dňa zdravia pre rok 2016 je Diabetes. Celosvetovo sa počet chorých na cukrovku každoročne zvyšuje v dôsledku čoho sa podieľa na chorobnosti, invalidite a úmrtnosti. Na Slovensku je výskyt diabetikov za rok 2013 okolo 7% z celej populácie a toto percento stále narastá. Cukrovka nepostihuje len ľudí v pokročilom veku ale čoraz viac aj mladých ľudí. Tento epidemický nárast počtu ľudí s diabetom súvisí nielen s predlžujúcou sa dĺžkou života, ale tiež s epidémiou obezity a nezdravým životným štýlom. Až 50% ľudí vôbec nevie, že má cukrovku. Jej diagnóza sa často stanoví, až po objavení komplikácii.  Naše zdravie je telesné, duševné a sociálne blaho  a preto by sme mali dodržiavať zdravú a pravidelnú stravu, piť dostatok tekutín, pohybovať sa, jesť veľa zeleniny a ovocia.

„ Existuje tisíc chorôb ale len jedno zdravie„

Diana Lukáčová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist