Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 22. September 2021

Dnes má meniny Móric
Zajtra má meniny Zdenka

Kde nás najdete


PRAKTICKÁ MATURITNÁ SKÚŠKA V. HB SPOJENEJ ŠKOLY VO SVIDNÍKU
Piatok, 15 Apríl 2016 12:37

PRAKTICKÁ MATURITNÁ SKÚŠKA V. HB SPOJENEJ ŠKOLY VO SVIDNÍKU

V stredu 13. apríla študenti V. HB Spojenej školy vo Svidníku zorganizovali slávnostný banket pri príležitosti Dňa víťazstva nad fašizmom. Tento banket sa uskutočnil z dôvodu ich praktickej maturitnej skúšky, na ktorej predviedli svoje doteraz nadobudnuté zručnosti z oblasti prípravy jedál a nápojov ako aj z obsluhy.


Slávnostný banket zorganizovali pre členov odbornej komisie, ktorú tvoria pedagogickí zamestnanci školy a pre rodičov študentov, ktorí v daný deň maturovali.

Študenti pod dohľadom manažéra pre kuchyňu, Jakuba Matkobiša, pripravili pre hostí slávnostné menu pozostávajúce z piatich chodov. Obsah menu žiaci precízne vypracovali dopredu a počas svojej maturitnej skúšky nachystali skvostné predjedlo, v ktorom sa prekrývali chute cvikly, rukoly, tvarohu a sezamu. Autorom tohto jedla bol Juraj Červeňák. Zosilnený hovädzí vývar s mäsovou guľou  pripravoval Jakub Obšajsník. Majstrovské dielo pri príprave lahodnej bravčovej panenky s hubovou omáčkou a opekanými zemiakmi predviedol Michal Cina. Druhé hlavné jedlo prichystala Katarína Nábožná. Boli to výborné tvarohové pirohy s opraženou slaninkou a kyslou smotanou. Sladký dezert, v ktorom sa snúbili chute jemného mascarpone, mandariniek a karamelovej šľahačky, vytvorila Veronika Kováľová. Táto žiačka zároveň predviedla svoje umenie pri zdobení výstavného perníka ako aj pri príprave keksíkov, ktoré sa podávali ku káve s názvom "kokosové pokušenie".

Manažérka pre animáciu a odbyt, Lucia Kmecová, ponúkla a prezentovala hosťom rakúske vína, ktoré dopĺňali chute jednotlivých jedál. Zároveň koordinovala činnosť obsluhy, ktorá pozostávala z týchto žiakov: Jozef Drobňák, Matúš Džula, Miroslava Kontúrová, Mariana Kurečková, Michal Kuruc, Patrícia Malačinová, Sidónia Tarabčáková a Tibor Štefanišin.

Hosťom okrem výborného jedla žiaci pripravili aj odborný program súvisiaci s témou banketu. Tento program viedli pracovníci vojenského múzea, Mgr. Ivan Cuper, Mgr. Peter Holík, ktorí prezentovali dôvody a priebeh bojov na území pod Duklou, ako aj teraz veľmi aktuálny pojem fašizmus a jeho vznik v krajinách Európy.

Na celý chod banketu dohľadala hlavná manažérka, Agáta Hupcejová, ktorá celý slávnostný banket riadila a kontrolovala, aby študenti svoje úlohy naplnili a úzko spolupracovala s  konzultantkou tejto skupiny Mgr. Evou Barvirčákovou Drotárovou, PhD.

Na záver banketu riaditeľka Spojenej školy, RNDr. Mária Makutová, poďakovala študentom za tak výborne zorganizovanú akciu a vyjadrila nadšenie z pokroku študentov za ich päťročné pôsobenie na tejto škole.

Mgr. Eva Barvirčáková Drotárová, PhD.

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist