Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 25. Október 2021

Dnes má meniny Aurel
Zajtra má meniny Demeter

Kde nás najdete


#AjMySmeNarcisy
Piatok, 15 Apríl 2016 12:44

#AjMySmeNarcisy

Deň narcisov je jedinečná verejno-prospešná zbierka Ligy proti rakovine a tento rok sa koná už po 20-tykrát. Deň narcisov nepotrebuje oslavu. Stačí, ak si naň spomeniete.

 

Verejná zbierka sa uskutočnila v piatok 15. apríla 2016 na celom území Slovenskej republiky. V uliciach nášho mesta  ste mohli stretnúť dobrovoľníkov, ktorí peniaze nielen zbierali, ale aj informovali verejnosť o dôležitosti spolupatričnosti.  Účelom  je získať finančné prostriedky na podporu programu prevencie, včasnej diagnostiky, liečby rakoviny, poradenskej a psychosociálnej pomoci onkologickým pacientom a ich rodinám a na podporu činnosti týchto pacientov v organizačných zložkách občianskeho združenia Liga proti rakovine.

Ak ste v tento deň prispeli, vyjadrili ste tým hlavne podporu onkologickým pacientom. Symbolom tohto dňa bol žltý narcis - kvietok nádeje, ktorý si v tento deň ľudia pripínali na svoj odev, aby týmto spôsobom vyjadrili solidaritu s osobami postihnutými rakovinou.

Žiaci  Spojenej školy vo Svidníku sa taktiež zapojili do zbierky a v tento deň vyzbierali v uliciach mesta sumu 881,78 €, ktorá poputovala pre tých, ktorí to najviac potrebujú. Ďakujeme všetkým ľuďom, ktorí sa rozhodli prispieť a veríme, že sme touto cestou dokázali niekomu pomôcť.

Spojená škola Svidník

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist