Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 25. Október 2021

Dnes má meniny Aurel
Zajtra má meniny Demeter

Kde nás najdete


STREDOŠKOLSKÁ ODBORNÁ ČINNOSŤ
Pondelok, 18 Apríl 2016 07:00

STREDOŠKOLSKÁ ODBORNÁ ČINNOSŤ

V piatok 8. apríla sa na Spojenej škole v Sabinove uskutočnil 38. ročník  Krajského kola Stredoškolskej odbornej činnosti (SOČ) žiakov stredných škôl Prešovského samosprávneho kraja.

 

Krajskú prehliadku slávnostne otvoril primátor mesta Sabinov, Ing. Peter Molčan, ktorý ako bývalý pedagóg zdôraznil pozitíva, ktoré študent vďaka účasti na SOČ získava. Študenti svoje práce mali možnosť prezentovať v sedemnástich odboroch. Vyučujúca, Mgr. Eva Barvirčáková Drotárová, PhD., sa zúčastnila ako členka krajskej odbornej komisie v odbore cestovný ruch, hotelierstvo, gastronómia.

Spojenú školu vo Svidníku na tejto súťaži reprezentovala študentka III. A triedy obchodnej akadémie Jana Kseničová v odbore 15 - Ekonomika a riadenie s prácou „Finančné trhy“, ktorej konzultantkou bola Ing. Margita Klimová.  Vo svojej práci sa zamerala na problematiku fungovania finančných trhov, ich vplyv na každodenný život  človeka a spracovala hypotézu o možných komoditách budúcnosti. V praktickej časti formou dotazníka zisťovala postoj verejnosti k tejto problematike. Veríme, že študentka získala účasťou na SOČ cenné skúsenosti, ktoré zúročí v svojom budúcom štúdiu.

Mgr. Eva Barvirčáková Drotárová, PhD

Ing. Margita Klimová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist