Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 22. September 2021

Dnes má meniny Móric
Zajtra má meniny Zdenka

Kde nás najdete


BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA
Utorok, 19 Apríl 2016 07:07

BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA

V tomto školskom roku ubehlo už polstoročie od prvého konania Biologickej olympiády na území našej vlasti.


Poslaním tejto súťaže je obohatiť poznanie žiakov o biologické vedomosti presahujúce rámec učiva biológie na základnej škole a tiež zvýšiť záujem mladej generácie o prírodu a jej ochranu. V kategórii E, ktorá umožňuje podrobnejšie spoznať rozmanitý svet rastlín, živočíchov a neživých prírodnín v našom najbližšom okolí ako aj v celej našej krajine, sa do súťaže zapojili aj štyri žiačky ôsmeho ročníka našej základnej školy.

Na olympiádu sa dlhodobo poctivo pripravovali a zo školského kola postúpili na obvodné kolo Biologickej olympiády, ktorá sa konala 12.4.2016 na Cirkevnej základnej škole sv. Petra a Pavla v Stropkove. Výborne obstáli v písomnej časti súťaže a zahanbiť sa nenechali ani v jej praktickej časti, či pri určovaní prírodnín. V odbornosti zoológia nás s pekným umiestnením reprezentovali Diana JancurováKristína Drotárová. V odbornosti geológia sa žiačky Sofia VorobelováAlexandra Jacurová umiestnili na prvomdruhom mieste v rámci okresu Svidník.

Našim súťažiacim srdečne gratulujeme. Veríme, že ich tieto úspechy nadchnú pre budúce štúdium biológie a povzbudia aj ich spolužiakov k účasti na ďalšom ročníku tejto krásnej súťaže.

Mária Kravcová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist