Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 22. September 2021

Dnes má meniny Móric
Zajtra má meniny Zdenka

Kde nás najdete


„ČO VIEŠ O HVIEZDACH 2016“
Pondelok, 25 Apríl 2016 07:03

„ČO VIEŠ O HVIEZDACH 2016“

Hvezdáreň Roztoky, ktorá je súčasťou Podduklianskeho osvetového strediska vo Svidníku, je osvetovým zariadením, ktoré sa aktívne podieľa na šírení vedeckých poznatkov z astronómie a príbuzných vedných odborov, rozvíjaní pozitívneho vzťahu k prírode a na zvyšovaní všeobecného a odborného vzdelania občanov. Realizuje tiež mnohé záujmové činnosti pre školy, ktoré prispievajú k rozvoju vedeckého poznania detí a mládeže.

 

 

Medzi ne patrí aj súťaž „Čo vieš o hviezdach 2016“, na ktorej v dňoch 13. - 14. apríla 2016 súťažili aj žiaci našej základnej školy. Tí sa už počas prípravy na súťaž dozvedeli veľa nových zaujímavých informácií z oblasti všeobecnej astronómie a jej histórie, tiež o kozmonautike, slnečnej sústaveastronomických prístrojoch.

V I. kategórii (4. - 6. ročník) z našich žiakov súťažili Filip Vygoda, Peter Gajdoš, Sebastián Martin RadaDiana Feckaninová. Zo starších žiakov v II. kategórii (7. - 9. ročník) to boli Patrik Kavuľa, Magdaléna Rodáková, Sidónia Zasadová, Marek Štefanišin, Martin Viravec, Simona SirokováSamuel Orenič. Všetci žiaci získali veľmi pekné umiestnenia. Tesne sa im však nepodarilo obsadiť prvé tri postupové miesta, takže o účasť v krajskom kole súťaže sa budú môcť uchádzať až nabudúce.

Veríme, že súčasný záujem našich žiakov o astronomické poznatky neopadne a ešte vo väčšom počte sa na túto súťaž  prihlásia aj v budúcom školskom roku.

Mgr. Mária Kravcová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist