Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 25. Október 2021

Dnes má meniny Aurel
Zajtra má meniny Demeter

Kde nás najdete


PRAKTICKÁ ČASŤ ODBORNEJ ZLOŽKY MATURITNEJ SKÚŠKY V.HA TRIEDY SPOJENEJ ŠKOLY VO SVIDNÍKU.
Utorok, 26 Apríl 2016 07:05

PRAKTICKÁ ČASŤ ODBORNEJ ZLOŽKY MATURITNEJ SKÚŠKY V.HA TRIEDY  SPOJENEJ ŠKOLY VO SVIDNÍKU.

V dňoch 19. 04. a 21. 04. 2016  maturanti V.HA triedy Spojenej školy vo  Svidníku absolvovali praktickú časť odbornej zložky maturitnej skúšky. Témou maturitnej skúšky  bola  príprava  slávnostného  banketu.


Počas jeho realizácie študenti prezentovali svoje teoretické a praktické znalosti získané počas štúdia na hotelovej akadémii.

Prvá skupina v zostave Erik Bartko, Peter Bandura, Šimon Berežný, Katarína Čumová, David Demjan, Lucia Hrabovčáková, Kristína Kostičová, Klaudia Kseničová, Katarína Ongradyová, Soňa Pariláková,  Šimon Pundžák, Stanislava Zoščaková a Nikola Rabská pod vedením  konzultantky Ing. Nataše Feckovej sa prezentovala prípravou a realizáciou banketu na tému Výročie narodenia J.A. Komenského.

Druhá skupina v zostave  Stanislava Andrejčáková, Patrík Bajcura, Marek Blanár, Natália Bochmačová, Matrtina Bochmačová, Ivana Borisová, Martin Bruško, Jaroslava Čaklošová, Adriána Fecenková, Kristína Kaliničová, Igor Kolesár, Daniel Kožlej, Katarína Kuzmová a Nikola Šlangová  pod vedením konzultantky Mgr. Ľubomíry Kseničovej sa prezentovala prípravou a realizáciou banketu pri príležitosti krstu knihy: „Národné  jedlá nášho regiónu.“

Rozdelení do jednotlivých pracovných funkcií, ako hlavný manažér, manažér pre gastronómiu a zásobovanie, manažér odbytu a spoločensko-animačného zabezpečenia, kuchári  a obsluhujúci personál, maturanti predviedli dobré znalosti v teoretickej a praktickej oblasti.

Pripravené slávnostné tabule vynikali profesionalitou a kreativitou.  Medzi pozvanými hosťami nechýbali ani rodičia našich študentov a pozvaní hostia. Riaditeľka školy RNDr. Mária Makutová pozitívne vyzdvihla celý priebeh jednotlivých slávnostných banketov, dobrý výber a chutne pripravené jednotlivo podávané jedlá a nápoje. Nechýbal ani kultúrny program v podaní našich malých speváčok zo základnej školy pod vedením Mgr. Jany Nagajdovej, prezentácia tradičnej kuchyne a krojov nášho regiónu.

Priebeh praktických  maturitných skúšok sledovala aj profesionálna porota zložená z vyučujúcich odborných predmetov.

Usmiate tváre našich študentov po ukončení banketov svedčili o tom, že sú so svojou prácou  spokojní.

Študentom V.HA triedy prajeme, aby táto praktická skúsenosť bola pre nich pozitívnou skúsenosťou, poučením a motiváciou v ich ďalšom profesionálnom živote.

Ing. Nataša Fecková, Mgr. Ľubomíra Kseničová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist