Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 22. September 2021

Dnes má meniny Móric
Zajtra má meniny Zdenka

Kde nás najdete


ODPADY ÚTOČIA, MUSÍME SA BRÁNIŤ
Utorok, 26 Apríl 2016 07:42

ODPADY ÚTOČIA, MUSÍME SA BRÁNIŤ

Deň Zeme, ktorý sa každoročne koná 22.apríla, je venovaný Zemi .V dnešnej modernej dobe ide o ekologicky motivovaný sviatok, upozorňujúci ľudí na dopady ničenia životného prostredia.


Aj naša škola tradične ako každý rok oslávila tento deň ako sa patrí. Dopriali sme si mnohé ekologické aktivity pre žiakov jednotlivých tried. V úvode tohto dňa si žiaci prezreli prezentáciu o ochrane životného prostredia a následne si svoje vedomosti preverili v kvíze „Odpady útočia, musíme sa brániť.“

Druhá časť dňa bola praktická. Úlohou starších žiakov bolo nakopať a pripraviť rašelinu zo školského kompostoviska pre ostatných žiakov na výsadbu sadeničiek izbových rastlín, ktoré si žiaci priniesli z domu. Výsadbou sadeničiek rastlín skrášlili svoje triedy a zároveň sa doučili postupy presádzania a vysádzania rastlín. Čerstvo vysadené rastliny sme zaliali vodou z neďalekej lesnej studničky, ktorú doniesli naši najmladší  žiaci. Svoju prechádzku obohatili poznávaním a zbierkou lesných bylín.

V závere dňa sme si oddýchli v areáli školy pobytom v školskej záhrade, kde úlohou žiakov bolo vytvoriť z prírodných materiálov obraz vystihujúci tému dňa, tzv. Landart.

Ing. Ľudmila Michalovčíková, koordinátor Zelenej školy

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist