Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 25. Október 2021

Dnes má meniny Aurel
Zajtra má meniny Demeter

Kde nás najdete


ŠTUDENTI HOTELOVÝCH ŠKÔL SÚŤAŽILI VO VYREZÁVANÍ DO OVOCIA A ZELENINY
Piatok, 29 Apríl 2016 07:15

ŠTUDENTI HOTELOVÝCH ŠKÔL SÚŤAŽILI VO VYREZÁVANÍ DO OVOCIA A ZELENINY

Stalo sa tradíciou, že na Hotelovej akadémií vo Svidníku sa pod rukami študentov mení ovocie a zelenina  na nepoznanie. Umelecké vyrezávanie, čiže carving fruit sa študenti učia v škole na kurzoch.

Mnohých toto gastro umenie nadchlo, o čom svedčí, že devätnásť stredoškolákov zo Svidníka, Bardejova, Kežmarku, Prešova a Humenného prišlo si dňa 27.4.2016 zasúťažiť počas súťaže Carpatia Carving Cup 2016 na Spojenú školu vo Svidníku. Záštitu nad touto súťažou prevzal pán L. Procházka, zakladateľ, propagátor, lektor carvingu v ČR a SR a  držitel zlatých medailí z prestížnych európskych a svetových súťaži

Úlohou súťažiacich bolo v časovom limite 3 hodín zhotoviť kompozíciu na vlastnú tému.  Súťaž sa konala v troch kategóriách:

  • V kategórii A – vyrezávanie na živo free style – pokročilí
  • V kategórii B – vyrezávanie na živo free style – začiatočníci
  • V kategórii C – hotový výrobok

Pri konečnom hodnotení komisia to mala veľmi náročné, pretože všetky práce boli nezvyčajné, nápadité,  precízne a esteticky doladené.

Hotelovú akadémiu Svidník na súťaži vzorne reprezentovali Michal Kuruc a Jakub Obšajsník z V.HB v kategórií A, Veronika Jurečková z III.HA, Frederik Ganaj z II.HA a Patrik Zavoda z I.HA v kategórií B, Anna Kavalcová z III.HA, Rebeka Slivovičová z II.HA a Ján Fecko z I.HA v kategórií C. Najlepšie si počínal Jakub Obšajsník, ktorý sa umiestnil v striebornom pásme, ostatní naši súťažiaci v bronzovom pásme.

Všetkým súťažiacim srdečne blahoželáme a pri ďalšej práci prajeme veľa tvorivých nápadov.

Ing. Helena Čepanová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist