Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 22. September 2021

Dnes má meniny Móric
Zajtra má meniny Zdenka

Kde nás najdete


MLADÝ EURÓPAN
Piatok, 29 Apríl 2016 12:26

MLADÝ EURÓPAN

Dňa 28. apríla sa v Prešove konalo regionálne kolo už jedenásteho ročníka celoslovenskej súťaže Mladý Európan. Každoročne ho organizuje Zastúpenie Európskej komisie a 12 regionálnych informačných centier Europe Direct. Tento rok sa ho zúčastnili aj žiaci III.A triedy obchodnej akadémie Jozef Ľos-Božik, Jaroslav Liga a Dávid Dančo.


Vedomosti o histórii, geografii, osobnostiach či významných pamätihodnostiach v EÚ si merali s tímami z gymnázií a stredných odborných škôl celého regiónu. Súťaž pozostávala z troch kôl. V prvom kole absolvovali vedomostný test o rôznych zaujímavostiach EÚ, v druhom kole vypĺňali tajničku, kde museli preukázať jazykové zručnosti zo všetkých jazykov EÚ. Do tretieho kola postúpili tri najlepšie tímy a čakali na nich zaujímavé vedomostné otázky doplnené obrázkami osobností, pamätihodností a symbolov EÚ. Súťaž bola náročná ale veľmi poučná a aj keď sa naši žiaci neumiestnili medzi prvými, organizátori vysoko hodnotili dosiahnutú vedomostnú úroveň všetkých žiakov.

Zdena Kožlejová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist