Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 25. Október 2021

Dnes má meniny Aurel
Zajtra má meniny Demeter

Kde nás najdete


SPOJENÁ ŠKOLA VICEMAJSTROM SLOVENSKA VO VOLEJBALE
Piatok, 06 Máj 2016 12:27

SPOJENÁ ŠKOLA VICEMAJSTROM SLOVENSKA VO VOLEJBALE

V uplynulý týždeň sa žiaci Spojenej školy zúčastnili ako víťazi krajského kola vo volejbale žiakov stredných škôl na Majstrovstvách Slovenskej republiky v Detve. Právo účasti na tomto turnaji si vybojovalo osem družstiev, ktoré na technickej porade boli rozdelené do dvoch skupín. V skupine A sa predstavili družstvá Trenčína, Komárna, Liptovského Mikuláša a Košíc. V skupine B sa stretli družstvá Spojenej školy Svidník, Galanty, Bratislavy a B. Bystrice.


Naši chlapci si v skupine postupne zmerali svoje volejbalové umenie s rovesníkmi z Galanty, Banskej Bystrice a napokon s chlapcami z Bratislavy. Najviac síl sme museli vynaložiť v poslednom zápase v skupine proti družstvu Bíliková Bratislava. Napokon sme tento zápas zvládli a postúpili sme z prvého miesta do semifinále.

V semifinále sme sa stretli s Komárnom. Opäť sme dokázali zvíťaziť bez straty setu, ale poriadne sme sa potrápili. Po vyrovnanom priebehu a nášmu nie príliš oslnivému výkonu sme napokon zvládli koncovky setov a vybojovali si postup do finále.

Vo finále sme už nemali čo stratiť, pretože favoritom tohto zápasu boli žiaci z Trenčína. Naši chlapci síce do zápasu vstúpili veľmi koncentrovane, ale napokon sa prejavila väčšia vyrovnanosť na jednotlivých postoch v tíme Trenčína, ktorý v tomto zložení hrá aj Slovenskú extraligu. Po bojovnom výkone sme napokon prehrali a vybojovali si strieborné medaily.

Za najlepšieho hráča turnaja bol vyhlásený žiak Spojenej školy Michal Ščerba.

Za reprezentáciu školy ale aj kraja si chlapci zaslúžia poďakovanie a pochvalu.

Výsledky:

Spojená škola Svidník – Galanta            2:0 (13,16)

Spojená škola Svidník – Banská Bystrica  2:0 (15,18)

Spojená škola Svidník – Bratislava          2:0 (18,21)

Semifinále:   Spojená škola Svidník – Komárno        2:0 (25,24)

Finále:           Spojená škola Svidník – Trenčín        0:2 (-16,-15)

Celkové poradie:

  1. Trenčín
  2. Svidník
  3. Bratislava
  4. Komárno

Zostava Spojenej školy: Ščerba Michal, 3.HB, Cuprišin Damián, 3.A, Markovič Sebastián, 1.A, Majcher Ján, 4.A, Margicin Matúš, 4.A, Koreň Norbert, 4.A, Piňko Richard, 3.A, Mikitka Adrián, 1. HA, Blanár Maroš, II. HA, Smolej Lukáš, II.A, Barvirčák Adam, II.A, Olejárnik Mário, I.A, tréner Mgr. R. Franko, as. trénera Mgr. R. Paňko.

-rf-

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist