Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 10. Máj 2021

Dnes má meniny Viktória
Zajtra má meniny Blažena

Kde nás najdete


PROJEKTOVÉ VYUČOVANIE MOTIVUJE, AKTIVIZUJE, ZBLIŽUJE, DYNAMIZUJE ...
Piatok, 13 Máj 2016 09:01

PROJEKTOVÉ  VYUČOVANIE  MOTIVUJE,  AKTIVIZUJE, ZBLIŽUJE, DYNAMIZUJE ...

Projektové vyučovanie patrí medzi obľúbené formy vyučovania. Môže mať rôzne výstupy. Žiaci 6.AZ na hodine slovenského jazyka  pracovali na dvoch projektoch a výstupom bola Módna prehliadka a Galéria literárnych postáv.


V projekte Módna prehliadka si žiaci najprv pripravili plagáty, oblečenie, nacvičili chôdzu. Výstupom bola módna prehliadka. Zvolili si konferencierky, ktoré pomenovali druhy oblečenia, odevné doplnky, výber oblečenia na rôzne príležitosti, druhy a vzory odevných materiálov.

Výstupom projektu Galéria literárnych postáv bolo zasa stvárnenie literárnej postavy, ktorú si vybrali a predviedli pred spolužiakmi monológ. Ožili najmä rozprávkové postavy, ale nechýbal ani legendárny  vojak Švejk, Clary Morgenstern či kučeravá Sue.

Žiaci na vlastnej koži zažili niečo zaujímavé, čo im vytvorí  skutočné spomienky. Tie pretrvajú omnoho dlhšie  ako len namemorované vedomosti.

Mgr. Anna Lažová

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist