Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 25. Október 2021

Dnes má meniny Aurel
Zajtra má meniny Demeter

Kde nás najdete


EXKURZIA V BARDEJOVSKÝCH KÚPEĽOCH
Streda, 18 Máj 2016 14:08

EXKURZIA V BARDEJOVSKÝCH KÚPEĽOCH

Dňa 17. mája 2016 žiaci Spojenej školy vo Svidníku, odbor hotelová akadémia navštívili Bardejovské Kúpele. Ich cieľom bol nový hotel Alexander, kolonáda, balneologický dom a skanzen.


Študenti si mali možnosť prehliadnuť priestory novootvoreného kongresového hotela Alexander****, ktorý dostal pomenovanie po ruskom cárovi Alexandrovi I., ktorý navštívil Bardejovské Kúpele v roku 1821. Žiaci si prezreli wellness centrum, ktoré je súčasťou hotela, štýlovú reštauráciu, modernú kongresovú miestnosť, luxusnú smoking room, ale aj vybrané izby a apartmány, v ktorých sa majú klienti možnosť ubytovať.

Po prehliadke hotela sa študenti premiestnili do kolonády, v ktorej mali príležitosť ochutnať minerálnu vodu z ôsmych prameňov. Každý prameň má iné zloženie a iné účinky na ľudský organizmus. Popri ochutnávke minerálnych vôd si vypočuli zopár zaujímavosti o medzinárodných kúpeľoch - Bardejovských Kúpeľoch, ktoré sa preslávili nie len svojimi liečivými vlastnosťami, ale aj známymi osobnosťami, ktoré ich v minulosti navštívili ako, napríklad cisárovná Alžbeta, na počesť ktorej sa v kúpeľoch postavila socha a v budúcnosti kúpele plánujú vybudovať pamätnú izbu, ktorá bude venovaná práve tejto osobnosti.

Súčasťou prehliadky bol aj balneologický dom, v ktorom sa študenti oboznámi s jednotlivými procedúrami, ktoré sa v kúpeľoch poskytujú, ako aj s históriou ich poskytovania.

Na záver nasledovala prehliadka skanzenu - múzea ľudovej architektúry, v ktorom žiaci mali možnosť vidieť drevené chrámy, zvonice,  domy a iné budovy ako studne, stodoly, sušiarne ovocia, chlievy, včelíny.

Veríme, že exkurzia študentom priniesla nové poznatky a zážitky aj do ich budúceho profesionálneho života, ktoré časom určite zúročia.

Mgr. Eva Barvirčáková Drotárová, PhD.

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist