Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 25. Október 2021

Dnes má meniny Aurel
Zajtra má meniny Demeter

Kde nás najdete


UČÍME SA Z HISTÓRIE
Piatok, 20 Máj 2016 09:10

UČÍME SA Z HISTÓRIE

Dňa 17. mája 2016 sme v priestoroch školskej klubovne Spojenej školy zorganizovali netradičnú hodinu dejepisu. Projekt na tému GERULATA sme spracovali pod vedením Mgr. Nikoly Mihokovej. Naučili sme sa, ako moderným spôsobom nahliadnuť do minulosti a získané informácie sme postupne aktualizovali so súčasnosťou.

Získali sme zaujímavé poznatky o rímskom vojenskom tábore. Pracovali sme v troch skupinách. Prvá skupina realizovala vizuálne stvárnenie Gerulaty v minulosti, pri ktorej sme použili techniku maľovania farbami a voskovkami. Druhá skupina ju stvárňovala prostredníctvom lepenia plochých kamienkov a priestorového sypania piesku. Tretia skupina  pátrala po rímskej minulosti z písomných prameňov, ktorý obsahoval poznatky o Gerulate.

Na záver sme celý projekt odprezentovali pred spolužiakmi. Zdôraznili sme význam Gerulaty v minulosti a uviedli, akú hodnotu má pre dnešnú dobu. Koniec prednášky sme obohatili interaktívnymi hádankami.

Práve takéto vyučovanie nás motivuje ku kreativite, tvorivosti a k vybudovaniu lepšej sebadôvery a sebaistoty. Vzbudzuje v nás pozitívny zážitok a radosť zo spoločnej práce.

žiaci 6.BZ a Mgr. Nikola Mihoková

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist