Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 22. September 2021

Dnes má meniny Móric
Zajtra má meniny Zdenka

Kde nás najdete


SPOJENÁ ŠKOLA - ŠKOLA V PRÍRODE
Štvrtok, 26 Máj 2016 13:01

SPOJENÁ ŠKOLA - ŠKOLA V PRÍRODE

V nedeľu 15.5.2016 sme nastúpili do autobusu, ktorý nás odviezol do školy v prírode v Tatrách. Boli sme ubytovaní v krásnom hoteli Forton v Starej Lesnej. Naši učitelia nám pripravili zaujímavý program.

 

 

V nedeľu po ubytovaní sme sa prešli po okolí Tatranskej Lomnice. Navštívili sme Tatranské múzeum. Tam sme videli zvieratá aj rastliny, ktoré žijú a rastú v Tatrách. V pondelok sme sa vybrali vláčikom do Starého Smokovca, odkiaľ sme sa s vyplazenými jazykmi vyštverali na Hrebienok. Pri Rainerovej útulni sme navštívili  „starú známu“ líštičku. Pri Bilíkovej chate sme si trocha oddýchli. Pokračovali sme ďalej ku krásnym studenovodským vodopádom, z ktorých sme boli všetci nadšení. V utorok ráno nás Tatry privítali chladným počasím a snežením. Aj napriek tomu sme sa vybrali ku Štrbskému plesu, kde sme sa dokonca aj guľovali. V stredu sme sa na vlastné oči presvedčili aké ťažká je práca horských záchranárov. Po zaujímavom filme a besede s pánom záchranárom sme si mali možnosť pozrieť  ich výstroj, dokonca aj terénne vozidlá, ktoré používajú na záchranu ľudských životov.  Zvyšok dňa sme strávili prechádzkou po okolí Starého Smokovca. Večer nám učitelia pripravili diskotéku so zábavnými súťažami a karaoké, pri ktorých sme sa do sýtosti zabavili. Posledný deň sme zavŕšili návštevou Astronomického ústavu SAV. Pozorovali sme Slnko. Dozvedeli sme sa zaujímavé informácie o vesmíre. Za naše vedomosti sme boli odmenení sladkosťami.  Okrem turistiky sme si užili aj wellness . Pre niektorých to bude nezabudnuteľný zážitok , pretože sa naučili plávať Každý večer sme využívali veľkú herňu a detský kútik. Hrali sme stolný tenis, biliard a spoločenské hry. Po chutnom obede sme sa šťastní a hlavne všetci vrátili domov. Z Tatier sme si doniesli veľa krásnych spomienok, nových priateľstiev a pekných suvenírov. Už teraz sa tešíme na ďalší výlet.

Napísali: Žiaci prírodňáci zo Spojenej školy vo Svidníku

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist