Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Piatok, 7. Máj 2021

Dnes má meniny Monika
Zajtra má meniny Ingrida

Kde nás najdete


SEDEM DIVOV SVETA
Nedeľa, 05 Jún 2016 18:26

SEDEM DIVOV SVETA

1. jún je významným dátumom pre všetky deti. Malé, ba aj tie veľké sa spoločne tešia na sviatočný deň plný hier, zábavy a prekvapení. K ich sviatku pedagógovia Spojenej školy pripravili pestrý program zostavený z rôznych netradičných aktivít.

 

Celý deň sa niesol v znamení športových disciplín. V  telocvičniach sa odohrali zápasy vo volejbale, florbale a kinballe. V areáli multifunkčného ihriska si  triedne kolektívy zmerali sily vo futbale. O zábavu, veselý smiech a o fyzickú aktivitu bolo bohato postarané pri súťaži v preťahovaní lanom. S nadšením  zdolávali  prekážkovú „opičiu“ dráhu zostavenú z lavičiek, žineniek, trampolíny, švédskej debny a lana.  S vypätím všetkých síl sa ju snažili  zvládnuť v čo najkratšom čase. Svoju šikovnosť ukázali aj pri jazde zručnosti na kolobežke.

Slnečné príjemné počasie umožnilo uskutočniť aj zábavné súťaže pod názvom Sedem divov sveta. Po celom vonkajšom areáli školy boli rozmiestnené stanovištia, kde  rozhodcov robili ochotní deviataci. Skupinky žiakov sa pomocou orientačnej mapy postupne presúvali po vyznačenej trati a objavovali starobylé záhady. Plnili rôzne úlohy, ako napríklad: skladali tangramy, riešili pamäťové úlohy, loptičkou hádzali do olympijských kruhov, omotávali múmiu, z kociek stavali najvyššie stĺpy, prostredníctvom morseovej abecedy komunikovali so strážcom majáku, vo visutých záhradách poslepiačky trhali kvetiny.

Za svoj výkon pri plnení športových disciplín dostali žiaci 1.stupňa ZŠ medaily.  Veríme, že prežili pekný deň a my dospelí im prajeme, aby takýchto spoločne strávených chvíľ prežili čo najviac.

koordinátor Valentina Brudňaková

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist