Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 22. September 2021

Dnes má meniny Móric
Zajtra má meniny Zdenka

Kde nás najdete


„OHEŇ NÁŠ DARCA“- KEŽMAROK 2016
Pondelok, 13 Jún 2016 07:18

„OHEŇ NÁŠ DARCA“- KEŽMAROK 2016

V malebnom prostredí historického mesta Kežmarok sa žiaci 1. ročníka Spojenej školy Hotelovej akadémie vo Svidníku Dominika Čečková, Filip Kandalik a Patrik Zavoda zúčastnili dňa 08.06.2016 medzinárodnej súťaže v grilovaní  „Oheň náš darca“.


V silnej konkurencií ôsmych družstiev žiaci súťažili o najlepšie grilované predjedlo, hlavné jedlo a flambovaný dezert.

Na hlavnom námestí Kežmarku, pod prísnym dohľadom poroty, naši prváci   predviedli dobré vedomosti a zručnosti  pri grilovaní predjedlá – Grilovaný hermelín s karamelizovanou cibuľovou,  hlavného jedlá – Hydinový špíz s grilovanou zeleninou a  sladkými zemiakmi (batátmi), dezert - Šalát z grilovaného ovocia s medovo-mätovým topingom a v servírovaní jednotlivých jedál s prezentáciou vín.

V rytmoch hudby a dobrej nálady prišla našich súťažiacich podporiť  aj riaditeľka Spojenej školy RNDr. Mária Makutová.

Aj napriek tomu, že sa naše pripravované jedla neumiestnili na prvých pozíciách, hodnotenie poroty bolo veľmi pozitívne a pre našich žiakov motivujúce.  Získali  nové vedomosti v nových trendoch  gastronómie a zdravé súťaživé sebavedomie. Tieto skúsenosti im  budú  veľkou inšpiráciu do budúcnosti.

Najväščou devízou účasti na súťaži bola spokojnosť našich žiakov. Už teraz sa tešia  na ďalší ročník súťaže „ Ohen náš darca “ 2017 v Kežmarku.

Ing. Nataša Fecková

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist