42. ROČNÍK VOLEJBALOVÉHO TURNAJA O POHÁR RIADITEĽA ŠKOLY GDH
Pondelok, 13 Jún 2016 12:47

42. ROČNÍK VOLEJBALOVÉHO TURNAJA

O POHÁR RIADITEĽA ŠKOLY GDH

V piatok 10. júna 2016 sa uskutočnil volejbalový turnaj na pôde gymnázia Dukelských hrdinov vo Svidníku. Je to volejbalový turnaj žiakov a žiačok stredných škôl.

V kategórií chlapcov obhajovali naši žiaci víťazstvo z predošlého ročníka. V tejto kategórií sa predstavili len tri družstvá. Najprv sme si poradili s družstvom žiakov VK Slávia Svidník a v poslednom zápase sme porazili po prehratom prvom sete družstvo domácich.

Po zlepšenom výkone v druhom sete sme v záverečnom skrátenom sete boli lepším družstvom a zvíťazili sme 15:12.

V kategórií dievčat sa predstavilo 5 družstiev, ktoré boli rozdelené do trojčlennej a dvojčlennej skupiny. Na základe losovania sme sa ocitli v skupine „B“, ktorá bola trojčlenná.

V prvom zápase sme v tesných koncovkách porazili družstvo ZŠ Komenského 2:0. V druhom zápase sme podľahli po bojovnom výkone favorizovanému družstvu Gymnázia Stropkov 0:2.

V skupine sme obsadili druhé miesto, ktoré nás predurčilo hrať o 3. miesto. V záverečnom zápase sme porazili družstvo Pedagogickej školy Prešov 2:0 a obsadili konečné tretie miesto.