Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Piatok, 7. Máj 2021

Dnes má meniny Monika
Zajtra má meniny Ingrida

Kde nás najdete


VŠETKO NAOPAK
Pondelok, 13 Jún 2016 12:51

VŠETKO NAOPAK

Dňa 13.júna 2016 sa žiaci našej školy, prvého a druhého ročníka, zúčastnili divadelného predstavenia Všetko naopak od známeho slovenského dramatika Jána Chalupku. Zahrali ju ochotnícki herci zo súboru Ondavan pri OŠK MsÚ v Stropkove.


Tému Kocúrkova autor Ján Chalupka spracoval vo fraškovitých hrách Všecko naopak aneb Tesnošilova Anička se žení a Honzík se vydáva. Hra je založená na vykreslení charakterov postáv prostredníctvom ich konania. Ukazuje „tesnošilstvo“ ako nevyliečiteľnú chorobu slovenskej buržoázie. Vo svojej dobe bola pomerne nedocenená – málo sa hrávala, prípadne sa prestala hrať pre jej „nepôsobivý“ záver.

Hra v nás vyvolala príjemný estetický zážitok a už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie s umením.

PaedDr. Emília Lapčáková

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist