Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 22. September 2021

Dnes má meniny Móric
Zajtra má meniny Zdenka

Kde nás najdete


ŽIACI SPOJENEJ ŠKOLY ÚSPEŠNÍ V CELOSLOVENSKEJ SÚŤAŽI DUCHNOVIČOV PREŠOV
Štvrtok, 16 Jún 2016 06:57

ŽIACI SPOJENEJ ŠKOLY ÚSPEŠNÍ V CELOSLOVENSKEJ SÚŤAŽI DUCHNOVIČOV PREŠOV

Rusínska obroda na Slovensku zorganizovala 14.6.2016 už 17. ročník celoslovenskej súťaže v prednese rusínskej poézie, prózy, vlastnej tvorby a malej javiskovej tvorby.

Súťaž sa uskutočnila v priestoroch Veľkej scény  Divadla Alexandra Duchnoviča v Prešove. Na súťaži nechýbali ani žiaci Spojenej školy, ktorí  aj tento rok boli veľmi úspešní. V 3. kategórii v poézii prvé miesto obsadil Jakub Kaliňak a  prvé miesto patrí  aj Slávke Krempaskej  vo vlastnej tvorbe. Treťou súťažiacou v 2. kategórii bola Laura Hibeľová, ktorá taktiež predviedla bezchybný výkon. Úspech našich žiakov teší o to viac, že 17. ročník sa niesol v znamení  rekordného počtu súťažiacich z okresov Bardejov, Svidník, Medzilaborce, Humenné, Snina, a dokonca aj súťažiacej z Brezna. Podujatie bolo realizované s podporou Úradu vlády SR – program Kultúra národnostných menšín.

Mgr. Anna Lažová, Spojená škola Svidník

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist