Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Utorok, 18. Máj 2021

Dnes má meniny Viola
Zajtra má meniny Gertrúda

Kde nás najdete


PREHLIADKA VOJENSKÉHO HISTORICKÉHO MÚZEA
Štvrtok, 16 Jún 2016 13:06

PREHLIADKA VOJENSKÉHO HISTORICKÉHO MÚZEA

16. júna 2016 žiaci I. HA absolvovali prehliadku Vojenského historického múzea vo Svidníku v rámci predmetov občianska výchova a geografia. Žiaci si mali možnosť prezrieť „Centrálnu expozíciu“, ktorej súčasťou je mnoho výstavných artiklov z prvej a druhej svetovej vojny, keďže

múzeum sa špecializuje na dokumentáciu vojnových dejín Slovenska v rokoch 1914 – 1945.  Sprievodkyňa, Mgr. Lenka Vrábľová, predstavila žiakom viaceré exponáty, ktoré sa vo vojne aktívne využívali, predviedla im, ako v minulosti dané prístroje vojaci obsluhovali, aké zbrane používali a ich vývoj počas vojnového obdobia, rôzne uniformy a ustrojenie vojakov. Na záver si žiaci pozreli dva dokumentárne filmy, ktoré mapujú boje v druhej svetovej vojne na našom území.

Mgr. Eva Barvirčáková Drotárová, PhD.

Mgr. Anna Štefaniová

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist