Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 22. September 2021

Dnes má meniny Móric
Zajtra má meniny Zdenka

Kde nás najdete


CELOSLOVENSKÁ SÚŤAŽ SOM NENORMALNE FÉR
Pondelok, 20 Jún 2016 12:16

CELOSLOVENSKÁ SÚŤAŽ SOM NENORMALNE FÉR

Keď sa povie, že je niekto fér, väčšinou si predstavíme osobu, ktorá sa k všetkým správa rovnako, nerobí rozdiely, nediskriminuje. Všetci sa radi pozeráme na férové športové zápolenia, všetci chceme, aby naše výkony v škole a v práci boli posudzované rovnako a spravodlivo.

Ale každý človek je iný a každého život postaví do rozličných situácií, ktoré nemá ako ovplyvniť. Preto rovnaké podmienky pre každého neznamenajú vždy férový prístup. Rovnaký prístup je spravodlivý iba vtedy, ak sú ľudia, voči ktorým ho uplatňujeme, v rovnakej, porovnateľnej situácii.

Práve súťaž Som neNORMAlne fér, ktorá sa uskutočnila pod záštitou verejnej ochrankyne práv Jany Dubovcovej, upriamila  pozornosť detí, mladých ľudí,  pedagógov a vedúcich na vnímanie férovosti a spravodlivosti v riešení situácií bežného života. Deti, mládež a pedagógovia sa mali možnosť zamyslieť nad vlastnými skúsenosťami s rovnakým a rovnocenným (férovým) prístupom v zmysle sloganu „jedna NORMA pre všetkých nemusí byť vždy fér – Zažil/a  som to  tiež“. Do súťaže sa zaregistrovalo 503 prác.

Ani naša škola nezostala bokom a do súťaže sme prihlásili tri práce: kolektívnu prácu 5.AZ -Naša cesta k férovosti ( D. Feckaninová, N. Oreničová, S. Oreničová, M. Skirková a B. Siroková), prácu Natálii Frandoferovej - Môj príbeh a poéziu Miriam Jackaninovej - Sama proti všetkým. Všetci spracovali situácie, kedy rovnaký prístup neznamenal vždy férovosť.

17. 6. 2016 sa dievčatá spolu s Mgr. Annou Lažovou a Mgr. Martou Kotuličovou zúčastnili slávnostného vyhodnotenia súťaže v Slovenskom národnom divadle v Bratislave a okrem dojmov a príjemných zážitkov  si všetky odniesli titul Férový žiak v podobe diplomu. Tieto neopakovateľné chvíle  sme mohli zažiť aj  preto, že nám bolo poskytnuté školské auto, za čo ďakujeme pani riaditeľke RNDr. Márii Makutovej.

Mgr. Anna Lažová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist