Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 25. Október 2021

Dnes má meniny Aurel
Zajtra má meniny Demeter

Kde nás najdete


Všetko o pive
Pondelok, 11 Marec 2013 12:42

Všetko o pive

Od 1. januára 2007 na Slovensku pôsobí pivovarnícka spoločnosť Pivovary Topvar, a.s., ktorá je výsledkom zlúčenia spoločností Pivovar Šariš, a.s, a Topvar, a.s.

Akciová spoločnosť Pivovary Topvar je členom jednej z najväčších pivovarníckych spoločností na svete SABMiller. Do portfólia spoločnosti patria slovenské značky Šariš, Topvar, Smädný mních, české značky Pilsner Urquell, Velkopopovický Kozel, Gambrinus, Birell, Master a sladový nápoj Redds.

http://spojenaskolask.sk/rok2013/pivo/1.JPGhttp://spojenaskolask.sk/rok2013/pivo/3.JPG

http://spojenaskolask.sk/rok2013/pivo/2.JPG

A práve zástupcovia tejto pivovarníckej spoločnosti prišli dňa 7. marca 2013 na Spojenú školu vo Svidníku, aby študentom štvrtého ročníka hotelovej akadémie povedali všetko o pive.

Počas prezentácie sa študenti mohli oboznámiť s históriou piva, s jeho výrobou, surovinami na výrobu, druhmi piva, ale aj s ošetrovaním a podávaním piva.

Študenti sa dozvedeli, že pivo má svojich ctiteľov nielen u nás, ale na celom svete už niekoľko tisícročí. Historici hovoria, že starovekí obyvatelia Mezopotámie a Suméri ho varili už 10 000 rokov pred n.l. Pivo je pripravované výlučne z prírodných zložiek a má mnoho predností: hasí smäd, je výživné, upravuje tráviace procesy, príjemne sa pije a je i zdravé, samozrejme v rozumnom množstve. Za objav pivného moku vďačíme chlebu, pri ktorého príprave objavili pred 6 000 rokmi tento lahodný a výživný nápoj.

Proces jeho výroby bol známy skôr ako spôsob prípravy vína a stáročiami prešiel mnohými fázami vývoja. Na výrobu piva sa používajú 4 základné suroviny: slad, voda, chmeľ, kvasnice. Voda je objemovo najväčšou zložkou piva. Slad je vyklíčený a následne vysušený jačmeň, z ktorého sa pri varení uvoľňujú zložky potrebné pre kvasný proces a významné pre chuť, vôňu a farbu piva. Kvasinky sú dôležité pre tvorbu alkoholu a oxidu uhličitého. Chmeľ dodáva pivu horkosť a chmeľovú arómu.

V závere si študenti svoje teoretické vedomosti mohli vyskúšať aj prakticky, a to tým, že každý študent si mohol vlastnoručne načapovať a skonzumovať svoje pivo. Bolo to však nealkoholické pivo Birell, ktoré od roku 2012 patrí medzi najlepšie nealkoholické pivá na svete.

Prezentácia bola ukončená záverečným testom a odovzdaním certifikátov úspešným absolventom. Študenti sa už tešia, keď budú môcť získané vedomosti o pive využiť aj v praxi.

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist