Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 10. Máj 2021

Dnes má meniny Viktória
Zajtra má meniny Blažena

Kde nás najdete


OLYMPIJSKY FESTIVAL NA SPOJENEJ ŠKOLE
Štvrtok, 30 Jún 2016 10:20

OLYMPIJSKY FESTIVAL NA SPOJENEJ ŠKOLE

 

Dňa 24.6.2016 sa Spojená škola vo Svidníku stala súčasťou Olympijských festivalov detí a mládeže Slovenska, ktoré sú projektom Slovenského olympijského výboru.


Cieľom festivalov je masovo zapojiť mládež na celom Slovensku do pohybových aktivít a pokúsiť sa pozitívne ovplyvniť nerovnovážny vývoj mladej generácie, v ktorom intelektuálne aktivity a pasívne trávenie voľného času čoraz viac prevažujú nad pohybovými aktivitami a telesným rozvojom.

Aj naša škola sa aktívne zapojila do tohto projektu a zorganizovala I. ročník. Žiaci boli rozdelení podľa veku do 3 kategórií: mladší žiaci: 5. – 7. ročník, starší žiaci: 8. – 9. ročník a žiaci strednej školy. Súťažilo sa v piatich disciplínach:

  1. Beh na 60m a 100m(SŠ)
  2. Vrh guľou
  3. Skok do diaľky z miesta
  4. Hod granátom a oštepom (SŠ)
  5. Skok do výšky

Olympijský festival začal olympijskou hymnou, po ktorej mala príhovor riaditeľka školy. Po príhovore zložili olympijský sľub športovci aj rozhodcovia. Celkovo sa do súťaže zapojilo 40 žiakov základnej školy a 25 žiakov strednej školy. Súťažilo sa v duchu hesla olympijských festivalov detí a mládeže: „Rýchlejšie, vyššie, silnejšie, čestne a v priateľstve". Súčasne sa  konali aj ukážky prvej pomoci, ktorú prezentovali žiaci základnej školy. Víťazi získali diplomy. Tešíme sa opäť o rok.

Mgr. Branislav Popik

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist