Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Štvrtok, 23. September 2021

Dnes má meniny Zdenka
Zajtra má meniny Ľuboš

Kde nás najdete


HOLOKAUST ,, ŽIVOT OČAMI NAŠICH DETÍ“ PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 13 September 2016 07:57

HOLOKAUST ,, ŽIVOT OČAMI NAŠICH DETÍ“

Minulý týždeň sme si na našej základnej škole pripomenuli holokaust a druhú svetovú vojnu. Tieto udalosti sprevádzalo mnoho násilia proti ľudským a občianskym právam ľudí. Naším cieľom však bolo naučiť deti, aby si vážili hodnoty života, ktoré dnes majú a vnímajú ich ako samozrejmosť.


Naši najmenší, žiaci 1. - 4. ročníka radi kreslia a tvoria. Práve preto sme sa  u nich zamerali na výtvarnú činnosť. Zdôraznili sme im ich práva a odlišnosti práv rodín počas holokaustu. Deti boli častokrát odtrhnuté od otca alebo matky. Cieľom výtvarnej činnosti našich detí bolo nakresliť, čo im robí najväčšiu radosť a ako trávia svoj voľný čas s rodinou. Deti si vystrihli puzzle, ktoré si na konci poskladali do jedného spoločného celku a tým vytvorili ich spoločné šťastie.

Pre žiakov 5. – 6. ročníka sme zorganizovali besedu, ktorá sa zameriavala na porovnanie práv detí počas nacizmu a odlišnosti práv v dnešnej demokratickej dobe. Počas tejto besedy, žiaci vyjadrovali svoj názor na ukážky z filmu Chlapec v pruhovanom pyžame. Hlavný hrdina Bruno, syn nemeckého dôstojníka si našiel priateľa židovského chlapca Šmuela, ktorý bol zajatý v koncentračnom tábore. Žiaci si uvedomili dôležitosť kamarátstva a vzájomnú pomoc medzi týmito dvomi prirodzene rovnými, no rasovo odlišnými chlapcami.

Žiaci 7. – 9. ročníka pozerali komédiu Život je krásny o talianskych židoch, ktorí prijali svoj osud s humorom a vtipom. Tento film žiakov zaujal a obohatil ich deň.

Dúfame, že tvorivé aktivity sa deťom páčili a zamysleli sa nad myšlienkou vážiť si život, ktorý dnes máme.

Mgr. Nikola Mihoková

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist