Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Štvrtok, 23. September 2021

Dnes má meniny Zdenka
Zajtra má meniny Ľuboš

Kde nás najdete


Biela pastelka je verejná zbierka PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 26 September 2016 12:34

ZA NEVIDIACICH CHODILA AJ SPOJENÁ ŠKOLA

V piatok 23. septembra prebiehalo na celom Slovensku podujatie „Biela pastelka“, ktorej cieľom je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Tento rok bol jej súčasťou pokus o slovenský rekord v chôdzi s bielou palicou pod záštitou olympijského víťaza v chôdzi na 50 metrov Mateja Tótha.

Svidník bolo jedno z 12 miest, ktoré sa aktívne do tohto pokusu zapojilo. Na pešej zóne si verejnosť mala možnosť vyskúšať chôdzu s bielou palicou s klapkami na očiach a pomôcť tým k pokusu o rekord. Trasa bola dlhá 15 m. Je len samozrejmé, že aj naša škola sa aktívne zapojila a prispela k rekordu, ktorý si Petra Ajdariová prevzala za celú Úniu nevidiacich a slabozrakých Slovenska v podobe Certifikátu slovenského rekordu najviac chodiacich pomocou bielej palice a Certifikátu slovenského rekordu najdlhšej vzdialenosti prejdenej pomocou bielej palice (53,895 kilometra).

Sme radi, že sme mohli prispieť nie len finančne ale aj zaujímavým spôsobom podporiť nevidiacich ľudí pri prekonávaní problémov, ktoré majú aj pri takej pre nás banálnej činnosti akou je chôdza.

Ing. Zdena Kožlejová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist