Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Štvrtok, 23. September 2021

Dnes má meniny Zdenka
Zajtra má meniny Ľuboš

Kde nás najdete


Biela pastelka PDF Tlačiť E-mail
Streda, 28 September 2016 07:08

BIELA PASTELKA

„Dobre vidíme iba srdcom. To, čo je podstatné, je pre oči neviditeľné.“

Antoine de Saint-Exupery

...a srdcom hľadeli na svet aj žiaci našej školy, ktorí dňa 23. septembra prispeli dobrovoľníčkam, žiačkam 9. ročníka zastupujúcim občianske združenie Biela pastelka a pomohli tak  zlepšiť životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii.

 

Cieľom tejto verejnej zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom uľahčujú každodenné činnosti.. Ambasádorom projektu je Matej Tóth, známy slovenská atlét, olympijský víťaz z Rio de Janeiro. Nie je chôdza ako chôdza. Matej Tóth chodí, lejú sa z neho hektolitre potu, získava medaily. Nevidiaci človek chodí, v ruke drží bielu palicu, dáva o sebe vedieť charakteristickým ťukaním. Obe chôdze hovoria o charaktere, sebazaprení i bojovnosti. Aj naši žiaci z ŠKD dokázali, že obe chôdze sú dôležité a prispeli k vytvoreniu slovenského rekordu v zapojení sa čo najväčšieho počtu ľudí do chôdze s bielou palicou. Po zdolaní 15 metrovej trate so zakrytými očami získali podpisovú kartu olympionika Mateja Tótha. Dúfame, že aj my sme našim pričinením pomohli nevidiacim a slabozrakým ľuďom začleniť sa do bežného života.

Mgr. Tatiana Braslavská

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist