Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Štvrtok, 23. September 2021

Dnes má meniny Zdenka
Zajtra má meniny Ľuboš

Kde nás najdete


EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 30 September 2016 09:08

EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV

26. september - tento „jazykový“ deň  si už po niekoľkýkrát pripomenuli aj žiaci základnej školy. Pracovali pod vedením učiteliek cudzích jazykov podľa vopred naplánovaných aktivít.

Na túto udalosť boli prispôsobené priestory hlavnej chodby, kde sa uskutočňovali rôznorodé aktivity. Počas vyučovacích hodín sa žiaci jednotlivých tried striedali pri stanovištiach na hlavnej chodbe, kde vykonávali jednotlivé úlohy v anglickom, ruskom a nemeckom jazyku. Cieľom bolo aktívne používanie jazyka v rôznych súťažiach. Žiaci tvorili pexesá, preverili si svoju slovnú zásobu  pri riešení krížoviek, precvičili sa v priraďovacích úlohách, otestovali sa, či majú talent na učenie sa jazykov a zahrali si aj známu hru “Milionár”. Žiaci  I. stupňa nás príjemne prekvapili svojou kreativitou pri vytváraní nadrozmerných plagátov. Na chodbe si mohli prezrieť a  prečítať úryvky z cudzojazyčnej literatúry. Mnohých zaujala výstavka rozprávkových kníh, slovníkov, časopisov a gramatických cvičebníc z anglického, ruského či nemeckého jazyka. Za dobre vykonanú prácu si pochutnali na sladkých sušienkach, ktoré im spolu s vyučujúcimi upiekli žiačky 6. a 9. ročníka a malý asistent Matúško z 3. BZ. Tradičné hodiny angličtiny, ruštiny a nemčiny sa tak zmenili na hodiny plné zábavy a didaktických hier.

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist