Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Piatok, 24. September 2021

Dnes má meniny Vladislav
Zajtra má meniny Edita

Kde nás najdete


EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 03 Október 2016 07:33

EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV

Dňa 26.09.16 sa žiaci Spojenej školy vo Svidníku zapojili do aktivít Európskeho dňa jazykov, ktorý sa každoročne oslavuje vo všetkých krajinách Európskej únie.


Európska únia disponuje skutočným jazykovým bohatstvom, používa sa v nej 23 úradných jazykov a viac ako 60 regionálnych alebo menšinových jazykov pôvodných komunít. S cieľom upozorniť na toto nezmerné jazykové bohatstvo odštartovala v roku 2001 Európska únia a Rada Európy projekt s názvom Európskeho roka jazykov. Jeho cieľmi sú – zlepšiť informovanosť o viacjazyčnosti v Európe, rozvíjať jazykovú a kultúrnu rôznorodosť a podporovať štúdium jazykov v školách a vo voľnom čase. Každý rok prebiehajú pri príležitosti tohto dňa stovky akcií po celej Európe a aj učitelia Spojenej školy vo Svidníku v spolupráci so žiakmi pripravili rôzne súťaže a aktivity pre žiakov. Žiaci strednej školy si mohli zábavným spôsobom preveriť svoje vedomosti zo slovenského jazyka a z cudzích jazykov na jednotlivých jazykových stanovištiach, kde ich čakali rôznorodé úlohy. Typické suveníry z jednotlivých krajín skrášlili a podčiarkli celú akciu. Veríme, že tento deň priniesol študentom mnoho nových poznatkov o krajinách Európy a upevnil kladný vzťah nielen k materinskému jazyku, ale aj k cudzím jazykom.

Mgr. Jana Tyčová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist