Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Štvrtok, 23. September 2021

Dnes má meniny Zdenka
Zajtra má meniny Ľuboš

Kde nás najdete


ĎAKUJEME, ŽE POMÁHATE POMÁHAŤ! PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 10 Október 2016 06:55

ĎAKUJEME, ŽE POMÁHATE POMÁHAŤ!

„Dôstojnosť v zdraví aj v chorobe. Život prináša vrcholy aj pády, úspechy aj prehry, ale ľudská dôstojnosť je dôležitou súčasťou života nielen v zdraví ale aj v chorobe.“


Liga za duševné zdravie pripravila ako každú jeseň pri príležitosti Svetového dňa duševného zdravia, ktorý je 10. októbra, edukačnú kampaň na podporu duševného zdravia a dôstojnosti v zdraví aj v chorobe. Vyvrcholením kampane je celoslovenská Zbierka s názvom Dni nezábudiek, aby sme nezabúdali, že duševné zdravie je možno ešte o málo dôležitejšie ako to telesné.
Spojená škola, Obchodná akadémia je vo Svidníku jediným koordinátorom tejto zbierky a  v dňoch 6. - 7. 10. ste mohli stretnúť dobrovoľníkov z radov našich študentov v uliciach nášho mesta.

Malou krehkou nezábudkou a úsmevom obdarili každého, kto čo i len malou čiastkou prispel na dobrú vec. Súčasťou kampane sú aj edukačné materiály, o ktoré bol nemalý záujem. Tento rok boli zamerané na „smútok v duši“, ktorý zasiahne počas života hádam každého človeka a v malom letáčiku bolo možné nájsť cenné informácie ako ho zvládnuť a ako sa vyrovnať so situáciami, ktoré smútok spôsobujú. Už tradične sú materiály zamerané aj na ADHD, ktorá je v súčasnosti na vzostupe a je potrebné tejto poruche venovať väčšiu pozornosť. Aj napriek naozaj nepriaznivému počasiu, ktoré nás v týchto dňoch zasiahlo sa nám podarilo vyzbierať 418 eur. Peniaze budú poukázané na transparentný účet , ktorý vedie Liga za duševné zdravie a použité na projekty, ktoré pomáhajú ľuďom s duševnými poruchami. Prevencia je vždy lacnejšia ako liečba.

Ďakujeme, že pomáhate pomáhať!

Zdena Kožlejová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist