Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Piatok, 24. September 2021

Dnes má meniny Ľuboš
Zajtra má meniny Vladislav

Kde nás najdete


NÁVŠTEVA POĽNOHOSPODÁRSKEHO DRUŽSTVA V BUKOVCIACH PDF Tlačiť E-mail
Streda, 12 Október 2016 09:22

NÁVŠTEVA POĽNOHOSPODÁRSKEHO  DRUŽSTVA V  BUKOVCIACH

Dňa 10. októbra 2016 sa žiaci prvého stupňa Spojenej školy zúčastnili odbornej exkurzie v poľnohospodárskom družstve v Bukovciach. Túto exkurziu sme zrealizovali v rámci aktivít, ktoré boli spojené s celoslovenským projektom ,,Hovorme o jedle na tému mlieko“.


Celé družstvo nám ukázal predseda Dr. Ján Harvilko. Naše deti pozorovali maštale, v ktorých žijú zvieratká, no v prvom rade ich upútali zaujímavo sfarbené kravičky a býky. Niektoré z našich detí mali z toho veľký zážitok, pretože prvýkrát videli hospodárske zvieratá.

Na podnet Dr. Harvilka sme navštívili aj ,,Bukovú Hirku“, ktorá patrí medzi najnavštevovanejšie pútnické miesto gréckokatolíkov na Slovensku. Z jeho rozprávania sme sa dozvedeli, že sa tu kedysi zázračne uzdravil akýsi slepec, ktorý prechádzal z Haliče do Stropkova na jarmok. Na jeho počesť tu postavili obyvatelia Bukoviec kaplnku. Naše deti zaujal aj obdivuhodný trojitý kríž, ktorý bol zapísaný do Guinessovej knihy rekordov.

Na konci exkurzie nás predseda družstva srdečne pozval na teplý čajík a občerstvenie, za čo mu veľmi pekne ďakujeme. Prežili sme pozitívny deň plný nových zážitkov, detskej radosti a smiechu.

Za tím pedagógov Mgr. Nikola Mihoková

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist