Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Štvrtok, 23. September 2021

Dnes má meniny Zdenka
Zajtra má meniny Ľuboš

Kde nás najdete


TÝŽDEŇ ZDRAVEJ VÝŽIVY NA SPOJENEJ ŠKOLE PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 14 Október 2016 13:23

TÝŽDEŇ ZDRAVEJ VÝŽIVY NA SPOJENEJ ŠKOLE

Zdravá strava je pre život človeka veľmi dôležitá. Môže rozhodovať o našom zdraví, či chorobe. 16. október je vyhlásený za Svetový deň zdravej výživy. Na Spojenej škole sme si ho pripomenuli celý týždeň  od 10. do 14. októbra a to rôznymi aktivitami.

Začiatkom týždňa žiaci prinášali do školy rôzne druhy zeleniny, ovocie i plody z lesa, či záhrady. Zhotovovali z nich zaujímavé výtvory, kde preukázali svoju kreativitu, zručnosť, či fantáziu. Tieto výrobky  z plodov zeme boli vystavené na hlavnej chodbe. Počas hodín výtvarnej výchovy žiaci vytvárali papierové ovocie a zeleninu a vyzdobili nimi informačný panel.  Na hodinách slovenského jazyka sme hravou formou  tvorili básničky, riešili tajničky a hádali hádanky o zdravom jedle. Pre žiakov jednotlivých ročníkov I. a  II. stupňa boli pripravené prezentácie, zamerané na propagáciu zdravého jedla a osvety o zdravej výžive. Žiaci si zopakovali poznatky o význame a dôležitosti zdravého životného štýlu a potreby pohybu a športu  pre zachovanie fyzického a duševného zdravia. V závere týždňa si žiaci  - kamaráti  cez desiatovú prestávku navzájom vymenili svoju ovocnú desiatu. Cieľom  Týždňa zdravej výživy bolo, aby si žiaci uvedomili dôležitosť zdravého a pestrého jedla a pitia, ktoré im dodajú dostatok síl a energie.

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist