Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Štvrtok, 23. September 2021

Dnes má meniny Zdenka
Zajtra má meniny Ľuboš

Kde nás najdete


NA SÚŤAŽI KUCHÁR ZEMPLÍNA 2016 PREDVIEDLI ŽIACI SPOJENEJ ŠKOLY, HOTELOVÁ AKADÉMIA GASTRONOMICKÉ LAHÔDKY PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 20 Október 2016 07:14

NA SÚŤAŽI KUCHÁR ZEMPLÍNA 2016 PREDVIEDLI  ŽIACI SPOJENEJ ŠKOLY, HOTELOVÁ AKADÉMIA  GASTRONOMICKÉ LAHÔDKY

Dňa 12.10.216 sa žiaci  Hotelovej akadémie, Spojená škola vo Svidníku zúčastnili gastronomickej súťaže Kuchár Zemplína 2016.

Súťaž prilákala do Michaloviec kuchárov z rôznych kútov Slovenska. Kuchárske schopnosti si zmeralo 25 žiakov z približne 17. hotelových škôl

Témou súťaže boli  tradičné jesenné suroviny. Na celom svete kuchári podľa odborného garanta súťaže  preferujú tradičnú kuchyňu. Úlohou súťažiacich bolo premeniť slovenské chute do moderného dizajnu.

Na súťaž dohliada medzinárodná odborná porota, ktorej členovia pochádzajú z Rumunska, Poľska,  Anglicka, zo Slovenska ale aj Talianska – kuchári bez hraníc a odborný garant súťaže Miloš Lachkovič.

V kategórií  kuchár Junior  sa predstavili žiaci našej školy vo všetkých troch disciplínach. Studené predjedla na tému „ Posolstvo jesene na tanieri “ sa predstavil žiak 2. ročníka hotelovej školy Ján Fecko s predjedlom - Jemná nátierka z kuracích pečienok s orechmi a  Domáca huspenina.

Teplou kuchyňou (varením na živo)  sa predstavil žiak 2. ročníka hotelovej akadémie Filip Kandalík.

Súťažná úloha „Jeseň na tanieri“ pozostávala z prípravy  dvoch porcií rovnakého hlavného jedla z ľubovoľných vlastných surovín - Kačacie prsia v slivkovej marináde na dyňovej kapuste. Súťaženie na živo je veľmi náročne, ale  Filip svojim sebavedomým prístupom a profesionalitou si vyslúžil veľkú pochvalu a diplom od medzinárodnej poroty.

Veľkú radosť nám urobila žiačka 2. ročníka  našej školy Kristína Kurucová. V súťažnej téme „Sladké posolstvo jesene “ v silnej konkurencií  obsadila druhé miesto. Predstavila sa s dvomi reštauračnými studenými dezertmi -  Jablkovo - mrkvový koláč  s orechmi a krémom a Cuketové tortičky s orechmi a kávovým krémom.

Súťaž pribiehala vo veľmi dobre atmosfére. Žiaci pracovali s pôžitkom a srdcom, získali skúsenosti a cenne rady od profesionálnych kuchárov.

Tešíme sa na ďalší ročník Kuchár Zemplína 2017.

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist