Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Piatok, 24. September 2021

Dnes má meniny Vladislav
Zajtra má meniny Edita

Kde nás najdete


MEDZINÁRODNÝ DEŇ ŠKOLSKÝCH KNIŽNÍC PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 24 Október 2016 12:01

MEDZINÁRODNÝ DEŇ ŠKOLSKÝCH KNIŽNÍC

Dňa 24. októbra 2016 sme slávili Medzinárodný deň školských knižníc. Ten prvý raz vyhlásila Dr. Blanche Woolls, prezidentka Medzinárodnej asociácie školského knihovníctva v roku 1999.Odvtedy sa uskutočňuje každý štvrtý októbrový pondelok.

 

 


Deň je oslavou školských knižníc, ich významu a prínosu pri vzdelávaní detí. Hlavnou myšlienkou je podpora vzťahu žiakov ku knihám, školskej knižnici, čítaniu, poznávaniu a získavanie si väčšieho počtu milovníkov literatúry.

Čítanie kníh pomáha rozširovať slovnú zásobu a rozvíjať komunikačné schopnosti človeka. Kniha nám stále ponúka veľmi veľa. Dnešný knižný trh poskytuje obrovský výber. Každý si môže vybrať to, čo ho zaujíma. Kniha sa stáva obohacujúcim spoločníkom na voľný čas.

V rámci osláv MDŠK sa aj naša škola zapojila do projektu čítania kníh tak, že dnes, presne 9. hodine sa naši 199 žiaci pustili do  čítania kníh, a tak prejavili svoj pozitívny vzťah čítaniu.

ČÍTANIU ZDAR!

PaedDr. Emília Lapčáková

Mgr. Antónia Drobňáková

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist