Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Štvrtok, 23. September 2021

Dnes má meniny Zdenka
Zajtra má meniny Ľuboš

Kde nás najdete


UMELECKÉ DIELA ZO ZELENINY A OVOCIA NA HOTELOVEJ AKADÉMIÍ PDF Tlačiť E-mail
Streda, 26 Október 2016 07:54

UMELECKÉ DIELA ZO ZELENINY A OVOCIA NA HOTELOVEJ AKADÉMIÍ

Umenie vyrezávania zeleniny a ovocia má niekoľko storočnú tradíciu. Pochádza z krajín Ďalekého Východu – Thajska, Číny a Japonska.

V súčasnosti sa toto umenie praktizuje po celom svete. Čoraz častejšie môžeme obdivovať kompozície z ovocia a zeleniny, ktoré dopĺňajú a robia exkluzívnejšími studené bufety na recepciách, svadbách, rodinných, či firemných oslavách, jubileách a iných udalostiach.

Carving fruit všetci obdivujú, ale nie všetci ho dokážu vytvoriť. Hotelová akadémia vo Svidníku patrí k tým, kde sa študenti majú možnosť naučiť umeniu vyrezávania do ovocia a zeleniny počas kurzu carving fruitu. V dňoch 19. a 20. októbra sa už druhýkrát zišlo  8 nadšencov, aby pod vedením profesionála pána L. Procházku naučilo robiť spomínané umenie. Pod ich rukami sa melóny, baklažány, reďkovky, mrkva, či červená repa menili na hotové umelecké diela, ktoré si odniesli domov ukázať rodičom. Niektoré výrobky zdobili aj vestibul školy a tak sme všetci mali možnosť obdivovať šikovnosť a kreativitu našich žiakov.

Spojená škola

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist