Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Štvrtok, 23. September 2021

Dnes má meniny Zdenka
Zajtra má meniny Ľuboš

Kde nás najdete


ČO DNES DOKÁŽEM V SPOLUPRÁCI S DRUHÝM, ZAJTRA DOKÁŽEM SÁM PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 27 Október 2016 07:14

ČO  DNES DOKÁŽEM V SPOLUPRÁCI S DRUHÝM,

ZAJTRA DOKÁŽEM SÁM

Medzinárodný deň školských knižníc v našej Spojenej škole - zložka ZŠ sa uskutočnil v pondelok 24. 10.2016 a do jeho priebehu sme zapojili všetkých žiakov ZŠ rôznymi aktivitami, hrami, čítaním, dialógmi, komunikáciou, ale aj zábavným učením.

 

 

Tento veľmi zaujímavý a pre deti príťažlivý deň sa niesol v znamení: Vzájomné učenie sa žiakov v dvojiciach alebo v malých skupinách. Dvojice či skupinky vytvárali nielen žiaci rovnakých ročníkov, ale aj žiaci z rôznych ročníkov, aby sa navzájom v učení obohacovali. Takýmto spôsobom vzájomného učenia sa a pomoci sme napĺňali myšlienku nášho podujatia, ktoré sme nazvali: Čo dnes dokážeš v spolupráci s druhým, zajtra dokážeš sám.

Ešte pred samotnými aktivitami si žiaci školy vypočuli rozhlasové okienko o vzniku Medzinárodného dňa školských knižníc a ich význame. Tým sa odštartovalo čítanie rozprávok a príbehov na podporou vzťahu žiakov k čítaniu a podpora aktivity Čítame spolu, ktorú školám odporučilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. Potom už nasledovali rôzne aktivity v jednotlivých ročníkoch.

Aktivity: Najstarší učia najmladších ( deviataci prvákov), Skok do divadla, Vieš, kto to je? Čo to je? Ako to je?  Ako sa správať v knižnici, Ako si vypožičiavať knihy v knižnici, Spolu to  dokážeme,  Rýchla komunikácia, Rozbor básní a reťazové tvorenie v dvojiciach.

Aj v popoludňajších hodinách v rámci vzdelávacej činnosti ŠKD pokračovali aktivity k MDŠK: Rozprávkové hádanky, Bábková hra – dialógy a monológy postáv a Uhádni rozprávkové postavy.

Kladná spätná väzba takéhoto zábavného a pritom poučného dňa dokazuje, že  podujatie malo u žiakov úspech a zároveň je  príležitosťou, ako môžu žiaci získať nové informácie.

Mgr. Anna Lažová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist