Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Piatok, 24. September 2021

Dnes má meniny Ľuboš
Zajtra má meniny Vladislav

Kde nás najdete


ZÁLOŽKA DO KNIHY SPÁJA ŠKOLY PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 31 Október 2016 13:10

ZÁLOŽKA DO KNIHY SPÁJA ŠKOLY

Základná škola Spojenej školy vo Svidníku sa aj v tomto školskom roku zapojila do  projektu Záložka do knihy spája školy. Našou partnerskou školou sa stala ZŠ S. Petőfiho s VJM - Kamenín. Ide i dedinku na dolnom Pohroní v okrese Nové Zámky a dozvedeli sme sa, že je to škola s vyučovacím jazykom maďarským.


V mesiaci október žiaci 2. - 8. ročníka a deti ŠKD vyrábali záložky do knihy na tému Čítam, čítaš, čítame. Do prípravy sa pustili s chuťou a  pripravovali  ich na rôznych hodinách, niektorí žiaci aj doma a použili rôzny materiál a ľubovoľné techniky. Téma záložiek Čítam, čítaš, čítame deti zaujala a spod rúk im vychádzali skutočne rôzne a zaujímavé záložky.

Žiaci vyrobili 212 záložiek. Všetky sme zbalili, vložili do balíčka a poslali našim rovesníkom do Kamenína. Do balíčka sme nezabudli vložiť aj Pamätnicu k 10. výročiu založenia Spojenej školy a list, v ktorom sme  ich oboznámili s prípravou a výmenou záložiek.

V posledný deň pred jesennými prázdninami sme aj my od žiakov z Kamenína dostali balíček záložiek a sme radi, že hoci sa nepoznáme osobne, záložky nás spojili aspoň pomyselne na diaľku.

Aj tento projekt určite prispeje k tomu, aby žiaci viac čítali a častejšie siahli po knihe v čase osobného voľna a pritom nezabudli, že do rozčítanej knihy patrí záložka.

Mgr. Anna Lažová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist