Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Štvrtok, 23. September 2021

Dnes má meniny Zdenka
Zajtra má meniny Ľuboš

Kde nás najdete


IMATRIKULÁCIA PRVÁKOV PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 07 November 2016 08:11

IMATRIKULÁCIA PRVÁKOV

„ Poznám včeliu školičku, ukážem Ti cestičku.

Pôjdeme my do nej spolu, spoznáš moju dobrú školu.“

„ Hoc som chlapec malý, rád chodím do školy.

Naša škola Spojená pre všetkých je otvorená.“

 

 


Aj týmito slovami sa predstavili dňa 25.10. prváčikovia na slávnostnej IMATRIKULÁCII  PRVÁKOV. Malí, zvedaví, veselí i neposední prváci pozvali na dnešné popoludnie svojich blízkych. Rodičov i starých rodičov, aby ich potešili piesňami i básňami, ktoré sa za tak krátku dobu v škole naučili. Byť prvákom je vážna vec, lebo prvák je už žiak, ktorý pozná a dodržiava pravidlá svojej školy. Preto v závere programu zložili zaväzujúci sľub:

„Ja prvák sľubujem Vám,

že na hodinách vždy pozor dám.

Do školy pripravím sa riadne,

desiatu zjem každopádne.

Písmenká napíšem perom,

nakloním ich  správnym smerom.

Pravidlá slušného správania dodržím rád a

chcem byť s každým kamarát.

To všetko zvládnuť chcem sám,

tak na svoju prvácku česť prisahám.“

Pani riaditeľka pochválila šikovnosť prváčikov a všetkých slávnostne dekorovala šerpou a pamätným listom. Veľkým prekvapením boli muffinkové torty ozdobené horiacimi sviečkami pre 1.AZ a 1. BZ. Ich sfúknutím si mohli priať tajné želania. Nakoniec sa prváci mali možnosť odfotiť a spoločne s rodičmi  pohostiť  na  hostinke. Radostná nálada sprevádzala všetkých aj pri odchode domov.

Mgr. Ingrid Lukáčová, Mgr. Jana Nagajdová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist