Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Štvrtok, 23. September 2021

Dnes má meniny Zdenka
Zajtra má meniny Ľuboš

Kde nás najdete


TOKAJÍK MINULOSŤ A SÚČASNOSŤ PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 07 November 2016 09:10

TOKAJÍK MINULOSŤ A SÚČASNOSŤ

V dnešnej postmodernej dobe  ľudia často cestujú,  spoznávajú kultúru a históriu iných krajín a národov. Niekedy je však vzácne pripomenúť si dôležitosť poznania nášho vlastného kraja a regiónu, ktorého sme súčasťou. Práve preto sme radi, že sa na našej Spojenej škole dňa  3. 11. 2016 uskutočnila prednáška Tokajík- minulosť a súčasnosť.


Túto prednášku organizovala Regionálna rozvojová agentúra v rámci projektu,, Program podpory a ochrany ľudských práv a slobôd“. Zavítal medzi nás riaditeľ RRA vo Svidníku Ign. Miron Mikita a historik PaedDr. Jozef Rodák.

Naši žiaci  sa dozvedeli o nešťastí v Tokajíku, ktoré sa odohralo počas 2 sv. vojny. Obyvatelia dedinky sa zapojili do protifašistického odboja a pomáhali partizánskym jednotkám, čo vyvolalo negatívnu reakciu nacistov. Dňa 19. 11. 1944 fašistické jednotky obsadili obec a celú ju vypálili.

Živé rozprávanie PaedDr. Jozefa Rodáka a názorné zábery o tejto udalosti pútali pozornosť našich žiakov. Sme radi, že sme sa dozvedeli nové poznatky o histórii tejto malebnej dedinky na východnom Slovensku. Touto cestou sa chceme poďakovať za pútavé rozprávanie o časoch, ktoré naša mládež môže poznať už len z rozprávania.

Mgr. Nikola Mihoková

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist