Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Piatok, 24. September 2021

Dnes má meniny Vladislav
Zajtra má meniny Edita

Kde nás najdete


ŠIESTACI SPOZNÁVALI MINULOSŤ REGIÓNU PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 11 November 2016 08:05

ŠIESTACI SPOZNÁVALI MINULOSŤ REGIÓNU

Základom našej kultúrnej identity je  tradičná ľudová kultúra – kultúra, ktorú vytvorili, ktorou žili a dodnes žijú najširšie vrstvy obyvateľstva. V rámci vyučovania občianskej náuky žiaci 6.AZ navštívili SNM – Múzeum ukrajinskej kultúry vo Svidníku, ktoré patrí medzi najstaršie špecializované národnostné múzeum s celoslovenskou pôsobnosťou.


Žiaci spoznávali  prostredníctvom výkladu  a v priebehu prehliadky prírodno-klimatické pomery regiónu, ako aj prehľad dejín osídlenia, hospodárstva, štátnej správy, sociálneho, národnostného a kultúrneho vývoja nášho etnika od najstarších čias až po súčasnosť. Stretli sa s pôvodnou prírodou, mamutími klami, staroslovanskou mytológiou, obdobím feudalizmu, rukopismi evanjelia, maketou Makovického hradu, zbojníckymi zbraňami, expozíciou ľudových krojov, šlabikárom Alexandra Duchnoviča, expozíciami prvej svetovej vojny a medzivojnovým obdobím. Pozreli si aj dokumentárny film o premene regiónu po 2. svetovej vojne.

Návšteva a prehliadka múzea určite pomôže pri vytváraní predpokladov u žiakov na pestovanie a rozvíjanie citu ku kráse k  tradičnému ľudovému umeniu a uchovávaniu kultúrneho dedičstva našich predkov.

Mgr. Anna Lažová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist